Poland | Select other Country

Sprawdź swój magnez
Nikt nie zaprzeczy, że magnez jest bardzo ważnym minerałem dla naszego zdrowia oraz jak bardzo ważne jest, abyśmy mieli dostateczną ilość magnezu w naszej diecie.

Wiele zalet magnezu
W państwach UE rekomendowana dawka dzienna dla magnezu to 300-400mg. Europejski Urząd ds Bezpieczeństwa Żywności EFSA wskazuje na dziesięc kluczowych biologicznych funkcji magnezu. Sa to: metabolizm energetyczny, funkcje psychologiczne, równowaga elektrolitów, funkcjonowanie mięśnia sercowego, funkcjonowanie układu nerwowego, podział komórek, tworzenie białek, zębówo i kości oraz poziom energii organizmu. Ogólną bardzo ważną funkcją magnezu jest kontrola ilości wapnia w komórkach.

Dla osób przyjmujących suplementy z magnezem, ważne jest że mogą samodzielnie sprawdzić czy dana tabletka rozpuszcza się w wodzie w przeciągu kilku minut. Jest to ważne, ponieważ wyłącznie magnez w postaci jonów – czyli rozpuszczony w wodzie – wykazuje się dobrą biodostępnością i może być wchłonięty przez organizm. Jest bardzo ważne, aby upewnić się, że produkt jest dobrze rozpuszczalny i wykazuje dużą biodostępność. Przeczytaj jak wykonać test w ramce poniżej.

Dla przykładu, jeśli stosujesz suplement z magnezem dla zdrowia serca, nie uzyskasz spodziewanego efektu jeśli Twoja tabletka z magnezem nie rozpuści się w żołądku, tylko w niezmienionym stanie przejdzie przez jelita.


Unikalna wysoka biodostępność
Bio-Magnez z firmy Pharma Nord składa się z trzech wybranych soli magnezu, które znajdują się w specjalnej tabletce która rozpuszcza się w kilka minut po włożeniu do wody. Każda tabletka Bio-Magnezu zawiera 200mg magnezu. Nawet osoby z obniżoną kwasowością żołądka będą mogły wchonąć taki magnez, ponieważ tabletka rozpuszca się nawet w czystej wodzie. Tylko bardzo niewielka część magnezu ulega dysocjacji pod wpływem kwasu żołądkowego.

Testujemy biodostępność magnezu
Jako konsument możesz sprawdzić, czy twoja tabletka rozpuszcza się wystarczająco dobrze. Nie wszystkie tak robią. Umieściliśmy w szklankach z wodą dwie tabletki. W szklance po lewej znajduje się Bio-Magnez firmy Pharma Nord, natomiast po prawej inny preparat z magnezem. Tabletka Bio-Magnezu rozpuszcza się w kilka minut i magnez jest gotowy do wchłonięcia przez organizm. Niestety, nawet po 24 godzinach w wodzie, tabletka kokurencji nie wykazywała znaków rozpuszczenia się.

 

Nie musisz rozpuszczać tabletki Bio-Magnez w wodzie, aby uzyskać dobry efekt. Powyższe doświadczenie pokazuje wyłącznie to, że tabletka rozpuszcza się w naszym organizmie, wystarczająco szybko, aby magnez się wchłonął. Jeśli jednak chcesz rozpuszczać swoją tabletke, zrób to wieczorem. Choć sole magnezu mają gorzki smak, smak Bio-Magnezu nie jest nieprzyjemny.

Przeczytaj więcej o Bio-magnesium Kliknij !