Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Nowe, duńskie badanie: Olej rybi daje dzieciom dobry start
  Kobiety, które spożywają olej z ryb umożliwiają swojemu potomstwu dobry start w życiu, jak wynika z nowego badania. Olej z ryb zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe o kluczowym znaczeniu dla wzrostu i rozwoju. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, dlaczego olej z ryb ma tak istotne znaczenie.

  Jeśli planujesz zajść w ciążę lub jesteś już w ciąży, możesz rozważyć przyjmowanie suplementu, który zawiera olej z ryb. Nowe duńskie badanie wykazało, że dzieci, których matki przyjmowały suplement z oleju rybiego podczas ciąży mają dobry start w życiu. Badaniem, które zostało opublikowane w British Medical Journal objęto 736 kobiet podzielonych na dwie grupy. Pierwsza grupa otrzymywała kapsułki z olejem rybim podczas ostatniego trymestru ciąży, natomiast druga grupa otrzymywała placebo (kapsułki z oliwą z oliwek). Według badań, dzieci matek, które zażywały olej z ryb miały lepszy start w życiu pod kilkoma względami.

   

  Wzrok i mózg

  Czy olej z ryb ma rzeczywiście dobroczynne działanie? Wygląda na to, że to prawda, a naukowcy twierdzą, że wynika to z zawartości dwóch kwasów tłuszczowych Omega-3, EPA (kwasu eikozapentaenowego) i DHA (kwasu dokozaheksaenowego), które są bardzo ważne dla rozwoju płodu.

  Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) kobiety w ciąży lub kobiety karmiące piersią, które spożywają dziennie 200 mg DHA (oprócz ilości zalecanej ze źródeł pożywienia) mogą mieć pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią. Zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego z zakresu stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących z 2014 roku, w których uwzględniono dobro zarówno rozwijającego się dziecka, jak i matki, kobiety ciężarne powinny spożywać co najmniej 600mg DHA dziennie, przy równoczesnym niskim spożyciu z dietą. W przypadku, gdy występuje wysokie ryzyko przedwczesnego porodu, dawka ta powinna  wynosić nawet 1000mg DHA dziennie.
  Te dwa niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe – EPA i DHA – występują naturalnie w naszych błonach komórkowych, gdzie stanowią część skomplikowanych procesów biochemicznych.

   

  Wiele osób je zbyt mało ryb

  Spożycie ryb różni się w zależności od kraju. Niemniej jednak, w diecie europejczyków jest na ogół zbyt mało kwasów Omega-3 i zbyt dużo kwasów Omega-6. Takie przesunięcie równowagi może mieć niszczący wpływ na organizm. Poza tym wiele osób nie lubi ryb, ponieważ nie przepadają za ich smakiem. W takich przypadkach warto rozważyć suplement zawierający olej z ryb.

  W badaniu przeprowadzonym w Skandynawii, w którym porównano wpływ pięciu posiłków rybnych na tydzień z codziennym przyjmowaniem kapsułek z olejem z ryb (Bio-Omega 3 Natural), naukowcy odkryli, że przyjmowanie suplementu z oleju rybiego zapewnia dokładnie takie same korzyści jak spożywanie świeżych ryb. Badanie zostało opublikowane w European Journal of Clinical Nutrition.
   

  Ostrożnie z metalami ciężkimi

  Istnieje jeszcze inny aspekt, istotny dla kobiet w ciąży, a mianowicie problem z metalami ciężkimi w rybach. Instytucje zajmujące się zdrowiem ostrzegają kobiety ciężarne i karmiące piersią przed spożywaniem określonych rodzajów ryb, o których wiadomo, że zawierają więcej rtęci niż inne. Ten toksyczny pierwiastek może przedostać się do płodu i dziecka. Bio-Omega 3 Natural to oczyszczony preparat z oleju rybiego, który jest dokładnie kontrolowany. Preparat posiada dokumentację, z której wynika, że obecność metali ciężkich i innych toksyn w tym preparacie jest poniżej progu bezpieczeństwa.

   

  Naturalny olej rybi w naturalnym ”opakowaniu”

  Bio-Omega 3 Natural zawiera wysokiej jakości olej rybi zamknięty w kapsułce z żelatyny rybiej, dzięki czemu produkt jest w 100% naturalny. Kolejną zaletą preparatu jest to, że olej z ryb ma przyjemny cytrusowy smak, ma to znaczenie dla osób które nie lubią smaku ryb. Kapsułki można połknąć lub żuć. Smak cytrusów zapobiega tzw ”odbijaniu się”, którego doświadcza wiele osób przyjmujących tradycyjne suplementy zawierające olej rybi.
   

  Możesz przeczytać więcej o Bio-Omega 3 Natural tutaj

   

  Jeśli podzielisz się z nami swoją historią, możesz otrzymać bezpłatnie wybrany produkt przez cały rok!

  Twoja opinia jest dla nas cenna i chcielibyśmy dowiedzieć się jakie masz doświadczenia z naszymi produktami. Jeśli wykorzystamy Twoją historię w naszych publikacjach, otrzymasz od nas roczną kurację wybranego przez Ciebie produktu Pharma Nord.
  Kliknij tutaj, aby napisać nam swoją historię. Rozpocznij wiadomość "Moja historia z Pharma Nord". Po prostu opisz swoją historię i pamiętaj o podaniu swojego nazwiska, adresu i numeru telefonu.

  Czekamy na Twój list!

   

  Źródło:
  Effect of fish oil supplementation in pregnancy on bone, lean, and fat mass at six years: randomised clinical trial
  BMJ 2018; 362 doi: https://doi.org/10.1136/bmj.k3312