Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Magnez jest ważniejszy niż myślisz
  Magnez jest ważniejszy niż myślisz

  Jeśli nie wiesz, dlaczego potrzebujesz magnezu, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak wiele kwestii zdrowotnych zależy od tego jednego minerału.

  Po pierwsze, magnez jest niezbędny do skutecznego działania ponad 300 procesów enzymatycznych w organizmie. Pomimo tego, niedawno przeprowadzone  w USA badanie konsumenckie wykazało, że bardzo niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest rola magnezu w organizmie człowieka. To tylko jedno z wielu badań, które obrazuje istnienie wyraźnej potrzeby lepszej edukacji na temat znaczenia odżywiania i jego wpływu na nasze zdrowie.

  Utrzymuje mięśnie w dobrej kondycji

  Przyjrzyjmy się temu, w jaki sposób tak naprawdę wpływa magnez. Jedną z bardzo ważnych właściwości magnezu – składnika odżywczego, który dostarczamy sobie jedząc np. szpinak, pestki dyni, migdały i awokado – jest zapewnienie prawidłowego działania naszych mięśni. Serce jest również mięśniem - prawdopodobnie najważniejszym ze wszystkich - i dlatego ważne jest, aby funkcjonowało tak, jak zostało do tego zaprojektowane. I to właśnie magnez odgrywa tutaj ważną rolę. Poza tym, istnieją również tzw. mięśnie gładkie, które można znaleźć m.in. w przewodzie pokarmowym.

  Magnez jest dobry dla naszych kości

  Magnez przyczynia się również do utrzymania prawidłowego stanu kości i zębów. Pomyśl tylko, jak ważny musi być magnez dla dziecka w fazie wzrostu? To właśnie magnez jest odpowiedzialny za przydzielanie właściwej ilości wapnia do różnych tkanek. Magnez ułatwia wchłanianie  wapnia do komórek kostnych i jednocześnie ogranicza jego przenikanie do tkanek miękkich, takich jak np. mięśnie, gdzie wapń jest potrzebny tylko w bardzo ograniczonych ilościach.

  Magnez uspakaja

  Magnez pomaga również w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, a prawidłowo działający układ nerwowy jest ważniejszy niż możesz sobie wyobrazić. Pomyśl tylko o tych wszystkich czynnościach organizmu, które reguluje nasz układ nerwowy, takich jak skurcze mięśni, aktywność serca, reakcje itd. Stres jest rodzajem braku równowagi w układzie nerwowym, więc jeśli czujesz się zestresowany, ważne jest dostarczenie do organizmu odpowiedniej ilości magnezu, który pomoże zapanować nad nerwami i zachować spokój.

  Masz niedobór magnezu?

  Najczęstsze przyczyny niedoboru magnezu to regularne stosowanie niektórych leków, nadmierne spożycie alkoholu, nieprawidłowa dieta i czynniki genetyczne.

  Bio-Magnez niezawodne źródło magnezu

  Magnez przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego i pomaga zmniejszyć poczucie zmęczenia i znużenia. Jeśli odczuwasz ciągłe zmęczenie, możesz sprawdzić, czy Twoja dieta zawiera wystarczającą ilość magnezu, bądź też poszukać odpowiedniego suplementu. Preparat Bio-Magnez to praktyczny i niezawodny sposób na dostarczenie sobie wystarczającej ilości tego niezbędnego minerału na co dzień, zawierający aż trzy różne źródła magnezu w specjalnie zaprojektowanej tabletce, która rozpuszcza się bardzo szybko i gwarantuje dobre wchłanianie.

  Przeczytaj więcej na temat produktu Bio-Magnez

  Obejrzyj film i dowiedz się, jak dobrą rozpuszczalność w porównaniu z innymi produktami na rynku ma Bio-Magnez.