Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Czy otrzymujesz wystarczającą ilość witaminy D?
  "Jak uniknąć niedoboru witaminy D zimą?", pyta poradnikzdrowie.pl na swojej stronie internetowej. Witamina D jest ważna dla układu mięśniowo-szkieletowego, ponieważ wspomaga kości i mięśnie, jednak w okresie zimowym może być trudne pokrycie zapotrzebowania na tę witaminę tylko poprzez ekspozycję na słońce. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą odpowiedniej suplementacji.

  Każdy z nas potrzebuje witaminy D, a pytanie "Jak uniknąć niedoboru witaminy D zimą?" sugeruje, że witamina ta jest ważna dla naszego organizmu, ponieważ pełni szereg różnych funkcji  między innymi utrzymanie prawidłowych kości oraz prawidłowych funkcji mięśni.
   

  Brak słońca w zimie

  Latem, gdy dni są dłuższe a słońce świeci na tle błękitnego nieba, łatwo jest zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na witaminę D, ponieważ wytwarzamy ją w odpowiedzi na ekspozycję na światło słoneczne. W zimie jednak jest to problem. Słońce rzadko nam sprzyja po części dlatego, że jest zbyt nisko na niebie nawet w słoneczny zimowy dzień, aby cokolwiek zmienić w produkcji witaminy D w organizmie.
   

  Coraz więcej osób korzysta z suplementacji

  Ponieważ słońce jest najlepszym źródłem witaminy D (z diety pozyskujemy bardzo małe ilości), wiele osób decyduje się na suplementację. Wcześniej witamina D była zalecana tylko dla niemowląt, jednak  w ostatnich latach zaczęto rekomendować dodatkową suplementację witaminy D osobom, które spędzają mało czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo zaleca się także suplementację osobom starszym.
   

  Udokumentowana w badaniach

  Kiedy kupujesz witaminę D, ważne jest, aby wybrać preparat, który wchłania się do krwioobiegu. Bio-Witamina D3 D-Pearls została wykorzystana w kilku opublikowanych badaniach naukowych udowadniając tym samym, że zawartość witaminy w preparacie jest wchłaniana przez organizm.
   

  Dobra wchłanialność

  Bio-Witaminę D3 D-Pearls przetestowano na grupie sportowców w ramach badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Oslo. W badaniu użyto dwóch dawek Bio-Witaminy D3 D-Pearls oraz kapsułek placebo. Wyniki wykazały skuteczną absorpcję zarówno wysokich, jak i niskich dawkach witaminy D3 podczas, gdy u sportowców przyjmujących placebo nie zauważono zmian w ilości witaminy D w organizmie. Inne badanie dotyczyło  funkcji poznawczych i zachowań społecznych grupy młodych ludzi. W przypadku tych dwóch badań naukowcy zastosowali Bio-Witaminę D3 D-Pearls dowodząc tym samym, że preparat ten dobrze wchłania się w krwiobiegu.

   

  Najbardziej aktywna forma witaminy

  Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
  Bio-Witamina D3 D-Pearls zawiera witaminę D rozpuszczoną w wysokiej jakości oliwie z oliwek w małych żelatynowych kapsułkach, które są łatwe do połknięcia. Nowe badania wykazały, że ta forma witaminy wykazuje bardzo dobrą wchłanialność.

   

  Bio-Witamina D3 D-Pearls dostępna jest w dwóch dawkach:
   

  20 mcg

  75 mcg