Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Witamina D3 dla większej aktywności fizycznej
  Nowe badanie: Z pomocą dla większej aktywności fizycznej!

  W nieco nietradycyjnym, choć dość inspirującym badaniu nad Bio-Witaminą D 3 D-Pearls, naukowcom udało się podnieść poziom witaminy D – składnika odżywczego, który ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania mięśni – we krwi uczestników. Wraz ze wzrostem poziomu witaminy D we krwi w grupie mężczyzn obserwowano również wzrost poziomu aktywności.

  Kiedy zbliża się „ciemniejsza”pora roku, a słońce nie jest już wystarczająco silne, aby umożliwić syntezę witaminy D w skórze, zmienia się poziom aktywności u ludzi.
  Dlatego grupa naukowców postanowiła sprawdzić, czy uda im się w jakiś sposób „wprowadzić trochę światła słonecznego do komórek”, poprzez podawanie suplementów witaminy D grupie ochotników płci męskiej w Sand Ridge Secure Treatment Center w Wisconsin, USA.

   
  Bio-Witamina D3 D-Pearls wykorzystana w badaniach naukowych

  Witamina D3 w kapsułkach o dobrej absorpcji

  Do tego dość niekonwencjonalnego badania zgłosiło się na ochotnika łącznie 67 mężczyzn w grupie wiekowej 31-81 lat. Mężczyźni zostali losowo przydzieleni albo do grupy z codzienną suplementacją witaminą D (Bio-Witamina D3 D-Pearls firmy Pharma Nord), albo do grupy otrzymującej identycznie wyglądające kapsułki z obojętną oliwą z oliwek.
  Ale nie tylko zawartość kapsułek była inna. Naukowcy zaobserwowali znaczną różnicę w statusie witaminy D u uczestników, w zależności od rodzaju kapsułek, które otrzymali.
  Badanie trwało od początku stycznia do końca maja. Próbki krwi pobrane przed i po badaniu wyraźnie wykazały, że ta konkretna witamina D bardzo łatwo wchłania się do organizmu. Poziom witaminy D we krwi znacznie wzrósł u ochotników, którzy przyjmowali Bio-Witaminę D3 D-Pearls, podczas gdy znaczny spadek zaobserwowano u ochotników z grupy otrzymującej oliwę z oliwek.

   

  Im więcej witaminy D, tym większa aktywność fizyczna

  Zaobserwowano również wyraźną różnicę pomiędzy obiema grupami pod względem poziomu aktywności fizycznej. Mężczyźni, którym podawano witaminę D byli znacznie bardziej aktywni fizycznie niż mężczyźni z drugiej grupy, a ci z najwyższym poziomem witaminy D we krwi byli również najbardziej aktywni.
  Naukowcy stwierdzili, że na status witaminy D może wpływać kilka czynników. Na przykład osoby z nadwagą i otyłością często mają niższy poziom tego składnika odżywczego we krwi, co może wynikać z faktu, że witamina D ma tendencję do wiązania się z tkanką tłuszczową. Nic dziwnego, że wśród mężczyzn, którzy trenowali najintensywniej, a nawet tracili na wadze, zaobserwowano wymierne obniżenie BMI.

  Witamina istotna dla mięśni

  W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym Nutrients naukowcy określają aktywność fizyczną jako „jedną z tych strategii, które najbardziej zwiększają odporność, zarówno jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne”.
  Nie wspominają jednak o bardzo istotnym fakcie, a mianowicie o tym, że witamina D wspiera utrzymanie prawidłowych funkcji mięśni. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że wyższy poziom witaminy D miał pozytywny wpływ na zdrowie mięśni.

  Witamina D3 rozpuszczona w wysokiej jakości oliwie z oliwek

  Specjalna formuła wysoko przyswajalnej witaminy D3 rozpuszczonej w tłoczonej na zimno oliwie z oliwek, zamkniętej w żelatynowych „perełkach”. Dobra dla Twoich kości, oraz zębów.

  Bio-Witamina D3 (D-Pearls) 75 µg