Poland | Select other Country

Wiele godzin pracy nad dokumentacją i pewna dawka uporu spowodowały, że możemy wprowadzić na rynek nowy Bio-Chrom
Do 10. razy lepsza biodostępność.


Nowy Bio-Chrom od Pharma Nord jest produkowany z naturalnego surowca ChromoPrecise - jedyny organiczny chrom z drożdży zaakceptowany w Unii Europejskiej.

Bio-Chrom zawiera opatentowane organiczne źródło chromu ChromoPrecise®, są to drożdże chromu opracowane specjalnie w celu zapewnienia optymalnej dostępności biologicznej.

Dlaczego łatwe wchłanianie chromu jest tak ważne?

Chrom utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi i wspomaga wchłanianie składników odżywczych tj: węglowodany, białka i tłuszcze. Jednakże, chrom jest najbardziej znany ze swojej zdolności do utrzymania prawidłowego poziom cukru we krwi.
Wpływ chromu na makroskładniki i poziom cukru we krwi jest potwierdzony przez EFSA – Europejski Urząd ds Bezpieczeństwa Żywności.

Bio-Chrom – Dobry wybór

Bio-Chrom zawiera ChromoPrecise, wyprodukowany przez Pharma Nord. EFSA potwierdza, że jest on do dziesięciu razy lepiej przyswajalny niż chrom z innych źródeł.

W 2007 roku nie wolno już było sprzedawać produktów zawierających drożdże chromu w UE. Powodem tego był fakt, że żadna z firm, która produkowała i sprzedawała produkty zawierające drożdże chromu, nie mogła dostarczyć wymaganego przez EFSA potwierdzenia naukowego, że drożdże chromu spełniają wg EFSA wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

W rezultacie wszyscy producenci byli zobligowani do „przełączenia” się na mniej efektywne, ale zatwierdzone związki chromu. Tymi związkami chromu był chlorek chromu i pikolinian chromu które mają niską biodostępność i są syntetyczne.

Pharma Nord nie tylko sprzedawała chlorek chromu, ale natychmiast rozpoczęła wieloletni pionierski proces pracy zbierania i dokumentowania bezpieczeństwa i biodostępności naszych własnych drożdży chromu.


Wszystkie te lata pracy nad dokumentacją zostały zatwierdzone przez EFSA. Już teraz możesz czerpać korzyści ze stosowania wysoko biodostępnego chromu w produkcie Bio-Chrom zawierającego opatentowane drożdże chromu ChromoPrecise.


Czytaj więcej o Bio-Chrom kliknij tutaj