Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Menopauza jest uciążliwa dla wielu kobiet - ale natura ma nie jedną sztuczkę w zanadrzu
   

   

  Nowe dane ujawniają, że prawie jedna na trzy Polki w okresie przekwitania doświadcza dolegliwości związanych z suchością intymną. Przeczytaj ten artykuł, i dowiedz się, jak pewna naturalna substancja może Ci pomóc w tym okresie życia.

  Suchość lub atrofia pochwy są częstymi zjawiskami w okresie menopauzy. Mogą prowadzić do dyskomfortu i istotnego pogorszenia jakości życia. Częstość występowania objawów to ponad 40% wśród kobiet po menopauzie. Również młode kobiety mogą być dotknięte problemem suchości, która może występować podczas okresu karmienia piersią czy podczas stosowania pigułek antykoncepcyjnych lub innych leków hormonalnych.

   

  Wsparcie dla błon śluzowych

  Problem pojawia się, gdy na błony śluzowe wpływają czynniki, które uniemożliwiają im wykonywanie ich normalnych funkcji. Może to powodować suchość, swędzenie i tkliwość. Bio-Omega 7 to farmaceutyczna formuła z wysokiej jakości kwasami tłuszczowymi omega-7 pochodzącymi z całego owocu rokitnika zwyczajnego, który jest bogaty w witaminę A. Witamina A znana jest między innymi ze zdolności do utrzymania zdrowej skóry i błon śluzowych, co czyni ten preparat odpowiednim suplementem dla kobiet.

   

  Suplementy klasy farmaceutycznej

  Podobnie jak wszystkie inne suplementy diety znajdujące się w asortymencie Pharma Nord, również Bio-Omega 7 zawierający ekstrakt z całych owoców rokitnika (SBA 24), jest produkowany w taki sposób, aby spełniał dokładnie te same wymagania jakościowe i procedury kontrolne, co leki farmaceutyczne. W ten sposób Pharma Nord zapewnia bezpieczne i udokumentowane produkty o dobrej wchłanialności i biodostępności. Jak się okazuje, to właśnie ze względu na swoją udokumentowaną jakość preparaty Pharma Nord są często wykorzystywane do celów naukowo-badawczych.

   

  źródła:
  GfK Polonia: Badanie zrealizowane metodą wywiadów bezpośrednich ze wspomaganiem komputerowym na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie kobiet w wieku 30-60 lat (N=594). I fala: 30.01.2023 r., II fala 12-16.02.2015 r.;
  Effects of sea buckthorn oil intake on vaginal atrophy inpostmenopausal women: A randomized, double-blind,placebo-controlled study; P. Larmo, B. Yang, J. Hyssälä, H.P. Kallio, R. Erkkola; Maturitas 79 (2014) 316–321