Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Ten składnik odżywczy jest niezbędny, jeśli chcesz, aby Twoja tarczyca funkcjonowała prawidłowo
  Polscy specjaliści wskazali, że selen jest niezbędny dla prawidłowych funkcji tarczycy, ale również m.in. dla płodności u mężczyzn. Przeczytaj poniższą informację i dowiedz się, w jaki sposób możesz dostarczyć sobie wystarczającą ilość tego istotnego mikroelementu.

  Jeśli chcesz, żeby Twoja tarczyca działała prawidłowo, musisz skupić się na ważnym składniku odżywczym – selenie. Takie wnioski przedstawili naukowcy w artykule opublikowanym 12 kwietnia w Super Expressie. Selen jest również niezbędny dla mężczyzn, którzy chcą zostać ojcami, ponieważ właśnie ten mikroelement jest niezbędny dla prawidłowej produkcji plemników.

  Ważny dla ojcostwa

  Jest to bardzo ważna informacja dla osób, które mogą cierpieć na zaburzenia czynności tarczycy i chciałyby uregulować jej funkcjonowanie. Jest to także doskonała wskazówka dla mężczyzn, którzy planują mieć dzieci. I tu pojawia się pewien problem, a mianowicie – w Polsce ludność ogólnie boryka się z niewystarczającą ilością selenu w diecie.

  Niska zawartość selenu w polskich glebach

  Powodem niskiego spożycia selenu w Polsce (i w większości Europy) jest niewielkie stężenie tego mikroelementu w glebach. Dlatego też rośliny, mają bardzo niską zawartość selenu, a co za tym idzie, spożycie selenu u zwierząt odżywiających się takimi roślinami również jest ograniczone. W konsekwencji ludność w Polsce, pomimo spożywania produktów, takich jak pieczywo pełnoziarniste, mięso i produkty mleczne, dostarcza sobie jedynie ograniczoną ilość selenu.

  Paliwo dla niezbędnych selenoprotein

  Badania naukowe pokazują, że aby skutecznie zaspokoić zapotrzebowanie enzymów zależnych od selenu (tzw. selenoprotein) w organizmie, należy spożywać ok. 100-125 mikrogramów selenu dziennie. Selenoproteiny są odpowiedzialne między innymi za:

  •    działanie układu odpornościowego
  •    funkcje tarczycy
  •    wytwarzanie spermy u mężczyzn
  •    stan Twoich włosów i paznokci

  Suplementacja preparatem SelenoPrecise

  Zatem jakie są opcje, jeśli Twoja dieta nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania organizmu na selen? Coraz więcej osób stosuje suplementy selenu w celu zrekompensowania jego niewystarczającej ilości w pożywieniu. Jednak w tym przypadku musimy być całkowicie pewni, że nasz organizm będzie w stanie wchłonąć i wykorzystać przyjmowany selen, a jednym z najlepiej udokumentowanych preparatów selenu jest SelenoPrecise firmy Pharma Nord.

  Udokumentowana biodostępność

  Te organiczne drożdże selenowe, które zawierają ponad 20 różnych rodzajów organicznego selenu (czyli zapewniają taką samą różnorodność źródeł naturalnego selenu, jak źródła dostępne w zbilansowanej diecie), posiada skuteczność udokumentowaną w ponad 40 badaniach naukowych. Zgodnie z dokumentacją organizm jest w stanie wchłonąć aż 88,7% selenu zawartego w tym preparacie, z czego aż 74,4% selenu zostaje w organizmie. Innymi słowy, selen wbudowuje się w selenoproteiny zależne od selenu, które dzięki temu mogą prawidłowo wykonywać swoje zadania w organizmie.
  Czytaj więcej o SelenoPrecise