Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Stabilny poziom cukru we krwi pomaga czuć się bardziej wypoczętym
  Według naukowców poranne uczucie świeżości i wigoru to efekt połączenia kilku różnych rzeczy. Stabilny poziom cukru we krwi jest jedną z nich i w tym przypadku warto rozważyć suplementację chromu. Upewnij się, że wybierasz produkt posiadający dokumentację naukową. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat…

  Raphael Vallat, amerykański naukowiec badający sen z Center for Human Sleep Science na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, przeprowadził badanie obejmujące 833 osoby, którego wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie "Nature Communications". Według tego badania kluczem do obudzenia się rano i poczucia świeżości i wigoru jest połączenie trzech rzeczy:

  • wystarczającej ilości snu,
  • wykonywania porządnych ćwiczeń poprzedniego dnia,
  • zjedzenia śniadania z węglowodanami złożonymi i małą ilością cukru.

  Badanie wykazało również, że zdrowa, kontrolowana reakcja po zjedzeniu śniadania w postaci glukozy we krwi jest kluczem do skuteczniejszego budzenia się. Dlatego węglowodany złożone są w tym przypadku idealne.

   

  Powolny wychwyt glukozy jest najlepszy

  Węglowodany złożone są lepsze od węglowodanów prostych (szybkich), ponieważ pomagają w utrzymaniu stabilnego poziomu cukru we krwi. Węglowodany złożone rozkładają się powoli, więc organizm wydziela mniej insuliny, aby komórki były w stanie wchłaniać glukozę w wolnym i równomiernym tempie. Istotne jest unikanie nagłych skoków poziomu glukozy i wydzielanej insuliny, które zwykle obserwuje się w przypadku szybkich węglowodanów.

   

  Pomaga suplement chromu

  Ty też możesz pomóc swojemu organizmowi w normalizacji poziomu cukru we krwi – przyjmując suplement chromu. Badania pokazują, że chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi oraz do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych – czyli procesu, w którym organizm rozkłada tłuszcze, węglowodany i białka.

   

  Wybierz udokumentowany produkt

  Przy wyborze suplementu pamiętaj, że preparaty z chromem mogą znacznie różnić się jakością i wchłanianiem. Bio-Chrom firmy Pharma Nord zawiera unikalne i opatentowane drożdże chromowe ChromoPrecise, które wykorzystano w wielu badaniach naukowych, a których wchłanianie i działanie zostało udokumentowane. Jest to suplement klasy farmaceutycznej, a zatem dobry wybór, jeśli chcesz mieć pewność, że produkt działa zgodnie z oczekiwaniami.

  Naukowcy preferują Bio-Chrom

  Wiele lat temu, grupa naukowców z Uniwersytetu Karola w Pradze prowadziła badania nad cukrzykami typu 2, preparatem ich wyboru był Bio-Chrom. Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie "Biological Trace Element Research" w 2006 roku. Preparat Bio-Chrom został również wykorzystany w innych opublikowanych badaniach, a jego wybór zawsze sprowadza się do najważniejszego – udokumentowanej jakości.

  Więcej na temat Bio-Chromu przeczytasz w tym miejscu: