Poland | Select other Country

Selen ma pozytywny wpływ na tarczycę
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy czym jest tarczyca – a nawet gdzie się znajduje – a tymczasem jest jednym z najważniejszych gruczołów produkujących hormony w naszym organizmie.

ThyroidGruczoł ten znajduje się na obu stronach przełyku, w kształcie podobnym do motyla – odpowiada - poza innymi funkcjami – za szybkość z jaką organizm zużywa energię i produkuje białka, oraz kontroluje czułość ciała na hormony. Tarczyca produkuje kilka hormonów, z których najważniejsze to trijodotyronina (T3) i tyroksyna (T4). Hormony te regulują cykl metaboliczny komórek, co oznacza jak szybko przerabiają one tłuszcz, białka i cukry na energię.

 Poza tym, reguluje hormony wzrostu oraz wiele funckji organizmu włączając w to masę kości.

Jedną z substancji ważnych dla funkcjonowania tarczycy jest pierwiastek śladowy – Selen. Przyjmujemy selen razem z pożywieniem, znajduje się on w rybach, orzechach, podrobach, a jego zawartość jest zależna od zawartości selenu w glebie. Najbardziej wyjałowioną z selenu glebę mają Dania, Finlandia i Wielka Brytania. W połowie lat osiemdziesiątych Finlandia jako pierwszy kraj na świecie wymogła na rolnikach, aby nawozili ziemię także selenem. Średnią zawartość selenu notuje się w glebach Polski, Czech i Słowacji – natomiast stosunkowo najwyższe w USA.

Suplement diety Bio-Selen + Cynk może być wartościowym uzupełnieniem zrównoważnonej diety ponieważ zawiera selen w bardzo łatwo przyswajalnej formie SelenoPrecise. Jest to opatentowana i standaryzowana na zawartość selenu mieszanina ponad 30. różnych organicznych związków selenu otrzymywanych ze specjalnych drożdży. Co sprawia, że SelenoPrecise jest tak dobrym źródłem selenu, że posiada udokumentowaną absorbcję na poziomie 90% oraz jednorodny skład niezależnie od serii produkcyjnej. Z tego wzlędu SelenoPrecise jest stosowany w badaniach naukowych na całym świecie jako źródło selenu.

Poza wysoką zawartością selenu, suplement diety Bio-Selenium+Zinc zawiera także cynk oraz witaminy A,B6, C i E.