Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Sekret tkwi w opatentowanej metodzie produkcji
   

  Czy Twoje nogi budzą Cię w nocy?

  Jeśli tak, to być może zainteresuje Cię, co odkryli naukowcy po przebadaniu tabletek z magnezem na grupie ochotników. Przeczytaj o tym badaniu i dowiedz się, dlaczego uczestnicy nagle przestali mieć problemy z niespokojnymi nocami.

  Czy jest coś gorszego niż budzenie się w środku nocy z napiętą, bolesną łydką? Wiele osób zna ten problem. Czy i Tobie jest on znany?

  Chociaż problem ten jest całkowicie nieszkodliwy, potrafi być naprawdę irytujący. Ale mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – możesz temu zaradzić. Jednym ze sposobów jest przyjmowanie suplementu z magnezem.

  Magnez to niezbędny minerał, który wspiera Twoje mięśnie i nerwy. Wiele osób – w tym sportowców – stosuje magnez, a nowe badanie pokazuje, że taka taktyka jest jak najbardziej sensowna.

   
  Magnez wspiera ponad 300 różnych procesów biochemicznych w organizmie

  Magnez lub placebo

  Badanie opublikowane w Nutrition Journal 31 października 2021 r. zostało przeprowadzone jako podwójnie ślepa próba z grupą kontrolną placebo. Ten rodzaj badania polega na losowym podzieleniu uczestników badania na dwie grupy.

  Jedna grupa otrzymuje aktywny składnik, podczas gdy druga przyjmuje placebo tj. „obojętne tabletki”. Do chwili zakończenia badania i odkodowania jego wyników, ani badacze ani ochotnicy nie wiedzą, kto przyjmuje aktywny składnik, a kto placebo.

   

  Odprężenie w nocy

  Po odkodowaniu wyników badania nad magnezem naukowcy dostrzegli wyraźną różnicę pomiędzy dwiema grupami uczestników.

  Uczestnicy, którzy przez dwa miesiące codziennie przyjmowali magnez, wyraźnie czuli, że dzięki temu ich mięśnie i nerwy funkcjonowały prawidłowo. W przeciwieństwie do uczestników z grupy placebo, ochotnicy suplementowani magnezem czuli się w nocy znacznie bardziej odprężeni, a ich „niesforne” nogi przestały być przyczyną bezsenności.

  Wspiera ponad 300 reakcji chemicznych

  Magnez wspiera ponad 300 różnych procesów biochemicznych w organizmie. Niektóre z tych procesów są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mięśni i nerwów.

  Dlatego ważne jest, aby prowadzić zbilansowaną dietę z dużą ilością dobrych źródeł magnezu, takich jak orzechy, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste i warzywa liściaste.

  Aby mieć pewność co do właściwej ilości magnezu w Twojej diecie, możesz również uzupełnić ją o suplement. Jeśli chodzi o suplementy magnezu, dobrym wyborem, przynoszącym wiele korzyści, jest preparat Bio-Magnez.

   

  Magnez, który Twój organizm jest w stanie wchłonąć

  Każda tabletka zawiera 200 mg magnezu w postaci kompleksu z trzema różnymi rodzajami magnezu. Dzięki kombinacji różnych źródeł magnezu, firma Pharma Nord była w stanie połączyć ze sobą jedne z najlepiej przyswajalnych rodzajów magnezu w jednej, stosunkowo niewielkiej tabletce.

  Jedna tabletka dziennie wystarczy, aby w pełni pokryć Twoje zapotrzebowanie na magnez. Tabletki rozpuszczają się bardzo szybko, co pozwala na wchłonięcie magnezu przez układ pokarmowy i jego rozprowadzenie do wszystkich tkanek organizmu, które mają zapotrzebowanie na ten składnik odżywczy.

  Kliknij w link i dowiedz się więcej o Bio-Magnezie i „wodnym teście”, dzięki któremu w prosty, szybki i niezawodny sposób sprawdzisz, czy Twój preparat z magnezem jest rzeczywiście wart zakupu.