Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Prosty sposób na utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi
  Czy Twój poziom cukru we krwi jest stabilny?

  Nadmierne spożycie cukru rafinowanego może spowodować utratę równowagi cukru we krwi, ale jeśli chcesz zachować kontrolę, skorzystaj z pomocy organicznego chromu w postaci tabletek.

  Zachodnie populacje mają tendencję do spożywania zdecydowanie za dużej ilości cukru, a jest to nawyk, który może zwiększać ryzyko insulinooporności i cukrzycy. Jak podaje Narodowy Fundusz Zdrowia w Polsce choruje na cukrzycę 3 mln osób, a przewiduje się, że do 2030 roku będzie to już co dziesiąty Polak.

  Zapobiega nagłym zachciankom

  Nadmierne spożycie cukru może mieć wiele przyczyn. Może to być po prostu zły nawyk lub wynik zachcianek wywołanych niestabilnym poziomem cukru we krwi. Jednym z najlepszych naturalnych sposobów na utrzymanie równowagi cukrowej we krwi jest przyjmowanie suplementu chromu. Utrzymując poziom cukru we krwi w prawidłowym zakresie, możesz zapobiec nagłej potrzebie zjedzenia słodyczy i „szybkich” węglowodanów, której wiele osób regularnie doświadcza.

  Wspomaga metabolizm makroskładników odżywczych

  Chrom jest naturalnym minerałem i pierwiastkiem śladowym o szeregu właściwości biochemicznych. Nie tylko przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi, ale pomaga również w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, takich jak tłuszcze, węglowodany i białka. Te wszystkie elementy są przydatne do kontroli zrównoważonego poziomu glukozy, a osiągnięcie takiej równowagi pomoże Ci w trzymaniu się trzech stałych posiłków dziennie.

  Preparaty różnią się jakością

  Chrom występuje w różnych produktach spożywczych, choć w nieco ograniczonych ilościach. Dobrymi źródłami chromu są skorupiaki, fasola, orzechy, mięso i przyprawy. Alternatywnie, możesz zdecydować się na suplementację chromem. Istnieją jednak znaczne różnice w jakości poszczególnych preparatów, dlatego warto poszukać odpowiedniego rodzaju chromu.

  Udokumentowane drożdże chromowe firmy Pharma Nord

  Bio-Chrom firmy Pharma Nord zawiera ChromoPrecise, organiczne drożdże chromowe, które zostały poparte badaniami. Udokumentowano, że te konkretne drożdże chromowe znacznie lepiej wchłaniają się niż inne źródła chromu, takie jak pikolinian chromu i chlorek chromu.

  Preferowany przez konsumentów i naukowców

  Bio-Chrom to preferowany wybór nie tylko wśród wymagających konsumentów, ale także wśród badaczy, co wynika z jego udokumentowanej jakości. Zespół naukowców z Uniwersytetu Karola w Pradze przeprowadził badanie, w którym uczestnicy zostali losowo przydzieleni do grupy otrzymującej 400 mikrogramów chromu (ChromoPrecise) dziennie lub odpowiadającego im placebo. Badanie wykazało, że uczestnicy suplementowani chromem mieli znacznie lepszą kontrolę nad poziomem cukru we krwi.