Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Polacy chorują na tarczycę
  Zaburzenia tarczycy dotykają w Polsce ponad milion osób. Naukowcy wskazują na potrzebę uzupełniania selenu, mikroelementu, który pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie gruczołu tarczycy. Czytaj dalej aby dowiedzieć się, jak zwiększyć poziom selenu przy użyciu SelenoPrecise®

  Duża liczba Polaków cierpi z powodu zaburzeń tarczycy1, jak podaje Główny Urząd Statystyczny (GUS). To, co wydaje się być problemem w Polsce to niewystarczająca ilość selenu, niezbędnego mikroelementu, który spożywamy wraz z dietą. Czy jest jakiś związek? Cóż, my ludzie potrzebujemy selenu, aby nasza tarczyca działała prawidłowo. Podczas kongresu dla Endokrynologów (Wiosenna Szkoła Tyreologii 2017), który odbył się w maju, przedstawiony został przegląd badań, które jednoznacznie wskazywały na potrzebę uzupełniania selenu.

  Zdaniem naukowców przeciętny poziom selenu we krwi w Polsce wynosi około 56 mikrogramów na litr2, jednak najbardziej optymalny poziom tego mikroelementu powinien znajdować się w zakresie 110-150 mikrogramów na litr3.

  Powodem, dla którego Polacy mają niewystarczającą ilość selenu w organizmie, jest niski poziom selenu w glebach w dużej części Europy, w tym także w Polsce co oznacza, że zawartość selenu w mięsie zwierząt, które są karmione roślinami zawierają zbyt mało tego pierwiastka. Znajduje to odzwierciedlenie w naszej diecie, która obejmuje zarówno źródła roślinne, jak i zwierzęce.

  1) GUS. Stan zdrowia ludności Polski w 2004 roku. GUS, Warszawa 2006: 100–121.
  2) MDPI AG
  3) Genetyka.com

   

  Wspiera przekształcanie hormonów tarczycy

  Gruczoł tarczycy, który znajduje się w podstawie szyi, uwalnia hormony, które kontrolują Twój metabolizm czyli sposób, w jaki organizm zużywa energię. Selen pomaga przekształcić nieaktywny hormon T4 (tyroksyna) w aktywny T3 (trójjodotyronina), który kontroluje tempo metabolizmu w naszych komórkach.

  Gruczoł ten może działać nieprawidłowo na różne sposoby. Jeśli jest nieaktywny, tempo metabolizmu jest zbyt wolne (niedoczynność tarczycy), co może powodować przyrost masy ciała. Jeśli z drugiej strony jest nadaktywny (nadczynność tarczycy), pojawiają się inne objawy.

   

  Selen w tabletkach - użyteczna alternatywa

  Żywność , która zawiera najwięcej selenu to: ryby, całe ziarna, orzechy brazylijskie jednak tylko te pochodzące z Brazylii oraz podroby jednak uzyskanie wystarczającej ilości tego niezbędnego mikroelementu za pomocą diety może być dużym wyzwaniem.

  Alternatywą jest suplementacja produktem
  Bio-Selen+Cynk zawierającym SelenoPrecise®, który dostarcza 100 mikrogramów selenu w każdej tabletce. Te opatentowane, unikatowe drożdże selenu zawierają ponad 30 różnych organicznych form selenu.
   

  Czytaj więcej o Bio-Selen+Cynk

   

  Niemal 90% absorpcji

  SelenoPrecise® posiada udokumentowane działanie, 88,7% zawartości selenu wchłania się w organizmie. W 2013 r. Szwedzcy naukowcy opublikowali przełomowe badanie KiSel-10, gdzie SelenoPrecise® w połączeniu z Bio-Quinon Active Q10 Gold (także od Pharma Nord) zostało podawane grupie starszych mężczyzn i kobiet.

  Badanie opublikowane w International Journal of Cardiology, wykazało jak duże znaczenie ma wystarczająca ilości selenu w organizmie.

   

  Za co odpowiada gruczoł tarczycy?

  Hormony tarczycy kontrolują wiele różnych procesów mających zasadnicze znaczenie dla Twojego zdrowia są to min:

  • Tętno
  • Oddychanie
  • Masa ciała
  • Siła mięśni
  • Temperatura ciała
  • Poziom cholesterolu
    

  Czytaj więcej o Bio-Selen+Cynk