Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Opalenizna bez słońca?
  Chociaż słońce jest bardzo przydatne – potrzebujemy światła ultrafioletowego do produkcji witaminy D dla zdrowia i dobrego samopoczucia – jednak jego nadmiar może być szkodliwy.

  Według Cancer Control Strategy for Poland 2015-2024, raportu zainicjowanego przez Polskie Towarzystwo Onkologii, ilość zachorowań na nowotwory skóry wzrasta dlatego też potrzebna jest większa świadomość szkodliwości promieni słonecznych, aby obniżyć liczbę zdiagnozowanych nowotworów skóry w przyszłości.

  Dlaczego beta-karoten jest popularny?
  Najlepszym sposobem ochrony skóry jest oczywiście unikanie słońca. Aby wyprodukować wystarczającą ilość witaminy D powinniśmy przebywać na słońcu w okresach letnich od 20 do 30 minut dziennie- takie są zalecenia ekspertów, w tym czasie nie powinniśmy stosować kremów ochronnych. Nowe trendy wskazują na coraz większe zainteresowanie beta-karotenem jest ku temu dobry powód.

  Naturalny złoty blask
  Przede wszystkim, beta-karoten (prekursor witaminy A), jest przekształcany w witaminę A w organizmie, która jest niezbędna do tego aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie skóry. Beta- karoten wzbudza zainteresowanie w związku z efektem złocistej karnacji.

  Całkowicie bezpieczny
  Beta-karoten jest bezpiecznym i naturalnym składnikiem odżywczym, który nie ma żadnych skutków toksycznych, gdy gromadzi się w skórze. W rzeczywistości, jest to zjawisko, które można zaobserwować u osób, które spożywają duże ilości marchwi, papryki, moreli i innych bogatych źródeł beta-karotenu. Ich skóra przybiera złocisty odcień który powoli zanika w sytuacji kiedy organizm absorbuje beta-karoten w związku z zapotrzebowaniem na witaminę A.

  Jak rozegrać to bezpiecznie
  Jeśli chcesz wyświadczyć swojej skórze przysługę, powinieneś ograniczyć przebywanie na słońcu bez zabezpieczenia do 20-30 minut dziennie, aby zapewnić sobie odpowiednią syntezę witaminy D (jak wiesz kremy z filtrami ją blokują). Jeśli przebywasz na słońcu dłużej zawsze używaj kremów ochronnych. Poprzez suplementację beta-karotenu możesz uzyskać złocistą karnację, co jest zupełnie nieszkodliwe, a jednocześnie sprawia, że cieszysz się ładną opalenizną.