Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Nowy test pokazuje, dlaczego należy uważnie wybierać koenzym Q10
   

   

  Jako konsumenci robiący zakupy w Internecie chcemy czuć się bezpiecznie, szczególnie jeśli chodzi o produkty takie jak Q10, gdzie płacimy za oczekiwany efekt. Jednakże nowe badanie preparatów z koenzymem Q10 wykazało, że nawet szanowane strony internetowe mają problemy z nieuczciwymi producentami.

  Nie bez powodu koenzym Q10 stał się jednym z najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych preparatów. 

  Wielu konsumentów kupuje koenzym Q10 przez internet i powinno być w stanie to zrobić bez wątpliwości co do jakości swojego zakupu. Niestety nowe badanie marek Q10 sprzedawanych przez międzynarodową stronę internetową Amazon ujawniło, że osoby, które nie uważają na pewne istotne kwestie podczas zakupu są narażone na ryzyko zakupu produktu niskiej jakości. O badaniu tym poinformował serwis Nutraingredients.

   
  Wybieraj produkty przebadane naukowo

  Aż siedem z ośmiu produktów z negatywnym wynikiem badania

  Badanie przeprowadziła amerykańska firma, która kilka lat temu odkryła, jak niewiele produktów Q10 spełnia minimalne standardy jakości. Starania firmy zostały docenione kilkoma nagrodami branżowymi i są pozytywnie postrzegane przez branżę suplementów diety.

  W najnowszym badaniu ponownie zajęto się ośmioma produktami Q10, które „oblały” poprzednie testy. Okazało się, że w przypadku siedmiu produktów nadal występuje problem z jakością. Badanie wykazało również, że w wielu przypadkach występują rozbieżności pomiędzy deklarowaną a rzeczywistą zawartością Q10 w produkcie.

   

  Zdecydowanie za niska dawka

  Dla przykładu, producenci czterech różnych marek używali tej samej nazwy produktu na etykiecie: „CoQ10 400 mg maksymalna siła”. Jednak na odwrocie napisane było: „400 mg/potencjał 6%”. Innymi słowy, każda tabletka dostarcza konsumentowi jedynie 24 mg Q10, co stanowi mniej niż połowę najniższej dawki stosowanej w badaniach klinicznych. W rzeczywistości w testach naukowych często stosuje się dawki dobowe w wysokości 100-300 mg.

   

  Kwestia absorpcji jest całkowicie ignorowana

  Podobnie jak większość testów konsumenckich marek Q10, badanie to nie skupiło się na najbardziej istotnym parametrze, jakim jest wchłanianie.

  Oczywiście ważne jest, żeby sprawdzić, ile (miligramów) Q10 znajduje się w produkcie, ale jeśli składnik aktywny nie jest odpowiednio wchłaniany do krwi i rozprowadzany do różnych tkanek organizmu, to martwienie się o to, ile Q10 jest w produkcie naprawdę nie ma większego sensu.

  Koenzym Q10 z naukową dokumentacją

  Jako jeden z nielicznych producentów, Pharma Nord jest w stanie przedstawić dokumentację naukową na potwierdzenie skutecznego wchłaniania Q10 zawartego w różnych preparatach tej firmy. Co ważniejsze, wiele opublikowanych badań przeprowadzonych przy użyciu preparatu Q10 Pharma Nord pokazuje, że składnik aktywny ma dobrą biodostępność. Tak jest w przypadku dużych, uznanych na arenie międzynarodowej badań, np. KiSel-10 (International Journal of Cardiology, 2013) czy Q-Symbio (JACC, Heart Failure, 2014). 

  Ref.:


  www.
  nutraingredients-usa.
  com/Article/2022/05/09/Low-potency-products-still-the-norm-on-Amazon-NOW-finds-in-CoQ10-quercetin-tests