Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Nowe odkrycie naukowe: Oto sposób na zachowanie jakości życia w starszym wieku
  Seniorzy w prosty i całkowicie naturalny sposób mogą zachować swoją witalność i dobry stan zdrowia przy pomocy dwóch niezbędnych składników odżywczych. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat odkrycia szwedzkich naukowców, dzięki któremu możliwa jest poprawa zdrowia u seniorów

  Martwisz się perspektywą starości? Teraz masz mniej powodów do zmartwienia. Musisz jedynie włączyć dwa niezbędne składniki odżywcze do swojej codziennej rutyny, a utrzymanie zdrowia i jakości życia stanie się możliwe. Szwedzcy naukowcy dowiedli, że połączenie selenu i koenzymu Q10 przyczynia się do widocznej różnicy pod względem zdrowia i dobrego samopoczucia u starszych kobiet i mężczyzn. Wyniki badania, które zostało przeprowadzone pod kierownictwem doktora Urbana Alehagena, kardiologa z Uniwersytetu w Linköping w Szwecji, opublikowano w uznanym czasopiśmie naukowym „Biofactors”.

  Wyniki badania obiegły cały świat

  Kolejny raz dr Alehagen i jego zespół odkrywają potencjał tych dwóch składników odżywczych. Ich pierwsze badanie z 2013 r. potwierdziło, że selen (SelenoPrecise) i koenzym Q10 (Bio-Quinon Q10), podawane dużej grupie zdrowych seniorów obojga płci, przyczyniły się do poprawy jakości ich życia pod wieloma względami. Badanie to, pod nazwą KiSel-10, zostało opublikowane w periodyku kardiologicznym „International Journal of Cardiology” i wywołało spore zainteresowanie na całym świecie.

  Nowe, niezbite dowody
  Od czasu publikacji tego przełomowego badania, w którym wzięło udział aż 443 mężczyzn i kobiet z grupy wiekowej 70-88 lat, Alehagen i jego zespół naukowy przeprowadzili nowe analizy oryginalnych próbek krwi pobranych od uczestników otrzymujących aktywną terapię lub placebo na przełomie 4 lat tego badania. Każda nowa analiza zaowocowała nowymi, mocnymi dowodami, które potwierdziły, że suplementacja rzeczywiście „czyni cuda”.

  Powiązanie z sercem

  Najnowsze badanie, które jest już 12. z kolei opublikowanym badaniem, opartym na pierwotnych ustaleniach badania KiSel-10, potwierdziło, że połączenie tych dwóch suplementów przynosi  realną poprawę jakości życia i ogólnego stanu zdrowia seniorów. W badaniu tym naukowcy ze szczególną uwagą przyjrzeli się zjawisku zwanemu zwłóknieniu, które często obserwujemy u osób starszych. Jest to tzw. tkanka bliznowata, która rozwija się w mięśniu sercowym i osłabia układ sercowo-naczyniowy.


  Te dwa produkty zmieniają koncepcję starzenia się
  SelenoPrecise to unikalne na rynku, opatentowane selenowe drożdże organiczne, które posiadają dokumentację naukową potwierdzającą, że aż 88,7% zawartości selenu w tym preparacie wchłania się do organizmu. Drożdże selenowe wykazują bardzo korzystne działanie u ludzi z uwagi na fakt, że selen:

  wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego
  wspiera prawidłowe funkcje tarczycy
  wspomaga ochronę komórek przed tzw. stresem oksydacyjnym

  Każdy pacjent z grupy aktywnej terapii (grupa pacjentów otrzymująca aktywny składnik) przyjmował 200 mikrogramów tego pierwiastka dziennie – to mniej więcej aż 4 razy więcej od przeciętnej ilości selenu w diecie mieszkańca Europy.

  Zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia

  Drugim preparatem wykorzystanym w tym przełomowym i wszechstronnym badaniu był preparat Bio-Quinon Active Q10 Gold, który zawiera wysokiej jakości koenzym Q10 – w postaci identycznej jak w ludzkim organizmie – oraz witaminę C, która pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia.
  Koenzym Q10 to substancja przypominająca witaminy, którą możemy znaleźć wewnątrz organizmu – w małych „elektrowniach” komórkowych zwanych mitochondriami – tutaj właśnie organizm wytwarza energię. Nasz organizm potrafi samodzielnie syntetyzować koenzym Q10, ale wraz z procesem starzenia się nasza „wewnętrzna produkcja” tego związku zmniejsza się. U seniorów ilość Q10 wytworzonego samodzielnie przez organizm to zaledwie ułamek ilości Q10, którą są w stanie wyprodukować komórki dwudziestolatka. Dlatego też preparat Bio-Quinon Active Q10 Gold stał się bardzo popularnym suplementem właśnie wśród seniorów.

  Cenne badania
  Tych 12 badań przeprowadzonych dotychczas przez Urbana Alehagena i jego kolegów uznaje się za niezwykle pomocne, jeśli chodzi o zrozumienie procesu starzenia się i jego wpływu na ludzi. Jednocześnie, te cenne badania wskazują, że utrzymanie wysokiej jakości życia możliwe jest dzięki naturalnym związkom, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

   

  Czytaj więcej o SelenoPrecise

  Czytaj więcej o Bio-Quinon Active Q10 Gold