Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Kwasy tłuszczowe omega-3 warunkują zdrowie mózgu
  Kwasy tłuszczowe omega-3 warunkują zdrowie mózgu

  Jeśli lubisz smak ryb, nie rezygnuj z nich. Ale jeśli nie jesteś wielką fanem ryb, możesz rozważyć przyjmowanie suplementu z olejem rybnym - okazuje się, że prawidłowa kondycja mózgu uzależniona jest od kwasów tłuszczowych omega-3.

  Sześćdziesiąt procent Twojego mózgu składa się z tłuszczu. Jak wynika z artykułu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej Kolegium Farmaceutów w Barcelonie (COFB), szczególnie ważne są niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak omega-3 pochodzące z ryb. Autorzy artykułu wskazują m.in., że kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają ważną rolę w rozwoju funkcji poznawczych u dzieci oraz pomagają w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu w wieku dorosłym.

   

  Wsparcie budowy i utrzymania zdrowego mózgu

  Dwa najważniejsze kwasy tłuszczowe omega-3 to EPA (kwas eikozapentaenowy) i DHA (kwas dokozaheksaenowy). Obydwa pełnią istotne funkcje w organizmie, ale szczególnie interesujący, jeśli chodzi o zdrowie mózgu, jest kwas DHA. Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) dzienne spożycie 250 mg DHA pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu. Co więcej, kobiety w ciąży mogą wspomóc prawidłowy rozwój swojego nienarodzonego dziecka poprzez zwiększenie dziennego spożycia DHA o dodatkowe 200 mg, czyli przyjmując 450 mg DHA dziennie.

   

  Przydatny suplement

  Niestety, wiele osób nie je wystarczająco dużo ryb, aby osiągnąć zalecaną ilość DHA, a poza tym jest wiele osób, które po prostu nie lubią smaku ryb. Oznacza to dla nich brak możliwości uzyskania wystarczającej ilości niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 z pożywienia. Alternatywnym sposobem na włączenie kwasów omega-3 do diety jest przyjmowanie suplementu zawierającego olej rybny, takiego jak Bio-Omega 3 Plus. Suplement ten ma następujące zalety:

  Po pierwsze, dostajesz jasną i rzetelną informację, ile omega-3 (EPA i DHA) otrzymujesz przyjmując ten suplement, ponieważ dokładny skład każdej kapsułki jest podany na opakowaniu.

  Po drugie, olej rybny w Bio-Omega 3 Plus jest oczyszczony. Oznacza to, że usunięte zostały z niego niepożądane zanieczyszczenia, takie jak metale ciężkie i toksyny, które mają tendencję do gromadzenia się w rybach.

  Wreszcie, kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w Bio-Omega 3 Plus są bardzo łatwo przyswajalne przez organizm. W naturze kwasy tłuszczowe omega-3 występują w postaci trójglicerydów, które muszą zostać rozłożone w układzie pokarmowym. W Bio-Omega 3 Plus kwasy tłuszczowe omega-3 zostały już przekształcone w przyswajalne wolne kwasy tłuszczowe, które organizm jest w stanie bezpośrednio wykorzystać.

   

  Więcej na temat Bio-Omegi 3 Plus przeczytasz w tym miejscu: