Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Koenzym Q10 ma dwie różne formy
  Q10 to nie tylko Q10

  Wiele osób, które codziennie suplementują koenzym Q10, nie zdaje sobie sprawy, że tak naprawdę istnieją dwie formy Q10: ubichinon i ubichinol. Bio-Quinon Active Q10 Gold zawiera ubichinon z prostego powodu: zdecydowana większość badań nad koenzymem Q10 korzystała z tej aktywnej formy substancji.

  Jednym z suplementów, który w ostatnich latach zyskał największą popularność jest witaminopodobny związek - koenzym Q10. Q10 można dostarczyć sobie z określonych pokarmów, a ponadto jest on również syntetyzowany przez nasz organizm. Nasza endogenna produkcja Q10 osiąga szczyt około dwudziestego roku życia, po czym stopniowo zmniejsza się. Dlatego tak wiele osób decyduje się na przyjmowanie suplementu, żeby zrekompensować straty związane z wiekiem.

  Opłaca się sięgnąć po taki produkt jak Bio-Quinon Active Q10 Gold. Kapsułki, w skład których wchodzi farmaceutyczny koenzym Q10 i witamina B2 która zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, i pomagaja utrzymać prawidłowy poziom energii.

  Organizm wykorzystuje zarówno ubichinon, jak i ubichinol do różnych celów i zmienia formę jedną na drugą w zależności od potrzeb. Jest to proces automatyczny, a nie coś, co świadomie rejestrujemy lub czujemy.

  Ubichinon ma najlepszą dokumentację

  Bio-Quinon Active Q10 Gold, pierwszy preparat koenzymu Q10, który trafił na rynek europejski, zawiera ubichinon. Jest ku temu bardzo konkretny powód: prawie wszystkie dotychczasowe badania nad koenzymem Q10 prowadzone były z wykorzystaniem ubichinonu, co sprawia, że właśnie ta postać jest najbardziej oczywistym wyborem.

  Naukowcy przeprowadzili badania, aby porównać te dwie postaci Q10 i sprawdzić, czy ubichinol łatwiej wchłania się do organizmu. Ale wyniki nie były przekonujące – zarówno dla konsumentów, jak i naukowców ubichinon pozostaje najlepszą i najbezpieczniejszą opcją.

  Rekomendowany w nowym raporcie naukowym

  Do coraz większej grupy pozytywnych badań przemawiających na korzyść ubichinonu w ostatnim czasie dodano kolejny raport naukowy. W czasopiśmie naukowym Current Cardiology Reports na podstawie istniejącej literatury naukowcy doszli do wniosku, że to właśnie ubichinon, a nie ubichinol jest najlepszym wyborem dla konsumentów ceniących skuteczność.

  Upewnij się, że wybierasz najlepszą postać Q10

  Jednak samo zapewnienie, że przyjmowany przez Ciebie produkt Q10 zawiera ubichinon, nie wystarczy. Wiele preparatów zawiera tę postać Q10, ale ich jakość i działanie nie zostało udokumentowane badaniami. Jednym z najlepiej udokumentowanych preparatów na świecie jest Bio-Quinon Active Q10 Gold. Przeprowadzono ponad 75 badań na ludziach z użyciem właśnie tego preparatu i wszystkie wykazały pozytywne wyniki.

  26 badań ma status złotego standardu, co oznacza najwyższy standard naukowy. Dwa przełomowe badania w tej kategorii to badanie KiSel-10 (International Journal of Cardiology, 2013) oraz Q-Symbio (JACC, Heart Failure, 2014).