Prawie co piąty Polak ma nadwagę

... aż 19% Polaków waży zbyt dużo!
Według statystyk spacerując główną ulicą jednego z polskich miast, jedna na pięć osób, które spotykasz prawdopodobnie waży za dużo. Problem nie dotyczy tylko Polaków, ale jest to ogólna tendencja państw zachodnich. Siedzący tryb życia w połączeniu z niezdrową dietą powodują otyłość, a cukier w diecie jest jednym z winowajców.

Niestabilny poziom cukru we krwi
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że spożycie cukru niekoniecznie jest oznaką posiadania słabego charakteru. To może być sygnał ostrzegawczy, wysyłany przez organizm, świadczący o niestabilnym poziomie cukru we krwi. Stabilny poziom cukru we krwi jest niezbędny aby dokonywać właściwych i zdrowych wyborów żywieniowych.
Osoby u których poziom cukru we krwi ma tendencję do wahania częściej ulegają pokusom zjedzenia czegoś słodkiego co zdecydowanie nie sprzyja utrzymaniu szczupłej sylwetki.

Suplementy chromu
Jednym z produktów jaki pojawił się w ostatnich latach, który jest jednocześnie pierwiastkiem śladowym jest chrom.


Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Coraz więcej osób przyjmuje suplementy chromu codziennie, aby utrzymać poziom cukru na prawidłowym poziomie. Jest to prosty sposób, aby odżywiać się zdrowo.

Utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi ma wiele zalet:

• Pomaga ograniczyć ochotę na słodycze
• Ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała
• Pomaga zachować zdrową dietę oraz utratę wagi
• Zapobiega uczuciu zmęczenia
• Generalnie poprawia samopoczucie

Organizm ludzki potrzebuje cukru
Nasz organizm potrzebuje cukru, z drugiej strony ważne jest, aby ograniczyć jego spożycie . Każdy organizm jest zależny od produkcji energii wewnątrz komórek. Prawidłowo cukier jaki pozyskujemy z różnych produktów spożywczych (również ze zdrowej żywności) z krwioobiegu wnika do komórek, gdzie jest przekształcany w energię. Do tego procesu potrzebna jest insulina, która jest produkowana przez nasz organizm.

Komórki mózgu i komórki mięśniowe są szczególnie zależne od cukru. Jeśli cukier nie jest skutecznie transportowany z naszej krwi do komórek, czujemy nagłą potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. To zwykle spotyka nas w godzinach popołudniowych lub w krótkim czasie po posiłku.
Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru przez cały czas.

Dlatego ważne jest spożywanie produktów bogatych w chrom takich jak: brokuły, produkty pełnoziarniste, mięso i sery. Uzupełnienie diety suplementem zawierającym organiczne źródło chromu w postaci drożdży chromu może być również dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego powinieneś wybrać organiczne drożdże chromu?
 

Chrom pozyskiwany z żywności nie jest łatwo absorbowany w organizmie. Tylko kilka procent chromu, który przyjmujemy z dietą jest faktycznie wchłaniany.
Podobnie jest w przypadku syntetycznych źródeł chromu stosowanych w suplementach takich jak pikolinian chromu i chlorek chromu.

Najlepszym i najbardziej przyswajalnym źródłem chromu są organiczne drożdże chromu ChromoPrecise.

Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), ChromoPrecise jest wchłaniany do 10. razy lepiej niż pikolinian chromu, czy chlorek chromu. W związku z tym EFSA potwierdza, że ChromoPrecise ​​przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi.

ChromoPrecise zostało opracowane i wyprodukowane przez Pharma Nord jako jedyne organiczne źródło chromu w całej UE. ChromoPrecise jest źródłem chromu w produkcie Bio-Chrom.

Doskonały sposób na kontrolę wagi

 

Teraz mój poziom cukru we krwi jest stabilny.

"Od zawsze miałam problem z niestabilnym poziomem cukru we krwi i z tego powodu miałam nadwagę, ale tabletki z chromem rozwiązały ten problem" mówi Helena Sobral, 35-letnia dietetyczka.

Teraz jej poziom cukru we krwi jest stabilny, a ona czuje się znacznie lepiej.

"Dwa tygodnie po tym, jak wzięłam pierwszą tabletkę z chromem zauważyłam, że suplement wpłynął na mój poziom cukru" mówi Helena Sobral, dietetyczka, która usłyszała o chromie na kongresie dietetyków i zdecydowała się go wypróbować, aby ustabilizować swój poziom cukru we krwi.
"Odczułam wyraźną różnicę. Teraz czuję się znacznie lepiej i schudłam cztery kilogramy tylko dlatego, że byłam w stanie zrezygnować ze słodyczy" wyjaśnia.

Duża ulga
Helena kochała słodycze odkąd była nastolatką. Wiedziała ona również, że jej waga rośnie, gdy nie może opanować apetytu na słodycze.
"Słodycze są grzechem, ale trudno jest wygrać z nieodpartą chęcią na coś słodkiego, a szczególnie na lody, ciastka czy czekoladę. Zwykle odczuwałam takie pragnienie zaraz po lunchu, ale teraz nie mam z tym żadnych problemów" przyznaje Helena.
Znacznie lepsza kontrola
"Teraz jest mi znacznie łatwiej się kontrolować. Już nie odczuwam potrzeby jedzenia słodyczy. Mogę trzymać czekoladę w lodówce latami, nie myśląc o tym" mówi Helena.
Stosowała ona chrom przez dwa lata, a teraz zawsze ma w swojej torebce blister z tymi tabletkami, na wszelki wypadek.

Łatwiej wytrwać w zdrowej diecie
Inną rzeczą, którą zauważyła Helena było to, że znacznie łatwiej było jej wytrwać w zdrowej diecie. "Tłuste jedzenie nigdy nie było problemem, natomiast od zawsze problemem były słodycze. Ale odkąd wystawiłam je poza nawias to zauważyłam, że znacznie łatwiej jest wytrwać w normalnej, zdrowej diecie" wyjaśnia Helena.

Nagłówek: "Schudłam cztery kilogramy dlatego, że byłam w stanie zrezygnować ze słodyczy" mówi Helena Sobral dietetyczka, która swój apetyt na słodycze wyeliminowała za pomocą suplementu chromu.

Spróbuj najbardziej bio-dostępny chrom na rynku, tylko teraz mamy dla Ciebie specjalną ofertę