Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Wysoko jakościowe suplementy diety

  Produkujemy suplementy o jakości leków.

  Wszystkie procesy produkcyjne, wszystkie standardowe procedury są zgodne z surowymi zasadami zarówno GMP jak i HACCP. Stosujemy takie same zasady produkcyjne dla leków jak i dla suplementów diety. Każda osoba pracująca przy produkcji jest dokładnie przeszkolona z tych samych procedur. Bez względu na to jaki produkt jest produkowany, lek czy suplement diety, u nas obowiązują te same zasady jakości, higieny oraz dokumentacji. Dzięki temu nasze produkty spełniają najwyższe możliwe standardy.

  Magazyn surowców

  W tym samym zakładzie produkujemy leki.W magazynie surowców przyjmujemy wszystkie artykuły potrzebne do produkcji finalnego produktu: opakowanie, substancje pomocnicze oraz składniki aktywne do produkcji tabletki czy kapsułki.


  Dostawcy

  Pharma Nord współpracuje tylko z tymi dostawcami surowców, którzy są w stanie spełnić nasze wysokie wymagania jakościowe. Każdy pojedynczy surowiec jest dokładnie sprawdzany pod względem zgodności ze specyfikacją. Zasada ta obowiązuje nie tylko dla składników aktywnych, ale także dla substancji pomocniczych oraz dla opakowań. Dyrektor ds. Jakości Pharma Nord osobiście kontroluje wszystkie procesy produkcyjne u każdego dostawcy zaopatrującego nas w aktywne składniki do produkcji leków.

  Sprawdzamy, czy surowce spełniają nasze wysokie wymagania.

   

  Pełna weryfikacja

  Każdy surowiec jest rejestrowany i oznaczony unikalnym numerem, dzięki czemu łatwo można prześledzić całą drogę danego surowca w całym procesie produkcyjnym.

   

  Kwarantanna

  W tym miejscu przechowywany jest każdy surowiec do czasu, aż sprawdzimy czy jest zgodny ze specyfikacją, oraz czy spełnia nasze surowe wymagania. Materiały, które nie spełniają odpowiednich warunków odsyłane są do dostawcy, albo są niszczone.

  Laboratorium

  Sprawdzamy jakość surowców we własnym laboratorium.

  Laboratorium Pharma Nord przeprowadza wiele analiz, które wymagane są w związku z produkcją suplementów diety oraz leków. Pomimo że, ufamy naszym dostawcom, którzy od lat dostarczają nam surowce do produkcji leków czy suplementów diety, to jednak zawsze wykonujemy dodatkowo nasze własne analizy. Ponadto, podczas procesu produkcyjnego pobieramy losowo próbki do kolejnych analiz. Finalny produkt ponownie poddawany jest starannym badaniom. Wybrane analizy, które wymagają użycia wysoko wyspecjalizowanej aparatury, są przeprowadzane w zewnętrznym akredytowanym laboratorium.

   

  Regularnie badamy gotowe produkty.

  Surowe wymagania

  Zarówno suplementy diety jak i produkty lecznicze są egzaminowane zgodnie z szczegółowym planem. Przykładowo, badamy czy tabletki i kapsułki rozpuszczają się w odpowiednim przedziale czasu, co zapewnia, że składniki aktywne zostaną efektywnie uwolnione i zaabsorbowane w naszym organizmie. Sprawdzamy także, czy rozmiar i waga tabletki/kapsułki są zgodne ze specyfikacją. Co najmniej raz w roku, pobieramy losowo próbki z każdej partii produkcyjnej suplementów diety i poddajemy je analizom kontrolnym. Produkty lecznicze poddawane są analizom kontrolnym zgodnie z dokumentacją.


  Testujemy okres ważności, by nasi klienci mieli pewność że składniki aktywne są zawarte w produkcie w trakcie całego okresu przechowywania.Testowanie okresu ważności

  Wszystkie produkty lecznicze oraz wybrane suplementy diety poddawane są testom okresu ważności. Testy te mają na celu określenie, czy składniki aktywne zawarte w danych preparatach mają właściwą moc także pod koniec trwania okresu ważności. Test przeprowadzany jest w specjalnych kabinach, w których panuje odpowiednia temperatura oraz wilgotność.


   

  Kontrola jakości i rejestracja

  Dział Jakości odpowiedzialny jest za zapewnienie oraz kontrolowanie jakości. Warunkiem jest, aby osoba pełniąca funkcję Dyrektora ds. Jakości była niezależnym od produkcji kontrolerem jakości.
   

  Certyfikaty

  Pharma Nord jest certyfikowanym producentem suplementów diety. Nasze produkty wytwarzane są zgodnie z surowymi zasadami obowiązującymi dla produktów leczniczych (GMP) oraz dla żywności (HACCP).

  Zakład posiada certyfikaty GMP i HACCP. Niektóre produkty mają certyfikaty Halal, Kosher lub Produkt Bezglutenowy.

  GMP to skrót od Good Manufacturing Practise (Dobra Praktyka Produkcyjna), a oznacza działania, które muszą być podjęte, i warunki, które muszą być spełniane, aby produkcja leków i aktywnych składników farmaceutycznych odbywała się w sposób gwarantujący wysoką jakość.
  Cały zespół Pharma Nord włącznie z  pracownikami magazynu, jest bardzo dokładnie przeszkolona z zasad GMP. Dotyczy to także własnych jak i zewnętrznych inspektorów.
  Oprócz GMP, Pharma Nord przestrzega także zasad HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Point – System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli) – system, który opiera się na analizie ryzyka i krytycznych punktów kontroli w produkcji żywności.


  Wewnętrzny dział kontroli jest dodatkowo wspierany przez zewnętrzne laboratoria jakościowe.Wewnętrzna kontrola

  Dział Jakości odpowiedzialny jest za kontrolę surowców, produktów pomocniczych, opakowań oraz finalnych produktów. Wśród elementów procedur kontroli przeprowadzanej przez Dział Jakości możemy wymienić: ocenę dokumentacji danej partii produkcyjnej, ocena zgodności wyników analiz z wcześniej przygotowaną specyfikacją oraz ocena rezultatów procesu kontroli.

  Jeżeli produkt zgodny jest ze specyfikacją, jest przekazywany do dalszego etapu produkcji, jeżeli nie - jest niszczony. W Dziale Jakości przechowywane są referencyjne próbki każdej partii surowca oraz każdej partii produktu finalnego, przez okres 6 lat. Dzięki temu jesteśmy dobrze przygotowani na wypadek kontroli przeprowadzanej przez organy władzy czy ewentualnie w przypadku złożonej do nas reklamacji.
  Dział Jakości ponosi także odpowiedzialność za zapewnienie regularnych wewnętrznych kontroli, gwarantujących zgodne z zasadami GMP i HACCP postępowanie, przeprowadzanych w każdym pojedynczym dziale. Jeżeli jest taka konieczność, Dział Jakości sugeruje wprowadzenie zmian, które zapewnią wysoką jakość systemu.


  Zewnętrzna kontrola

  Pomimo własnych kontroli, nasz zakład produkcyjny regularnie jest odwiedzany i kontrolowany pod względem zgodności dokumentacji oraz wszystkich procedur procesu produkcyjnego przez Duński Rządowy Urząd Medycyny oraz Duński Urząd ds. Weterynarii i Żywności. Coraz częściej się zdarza, że nasi najwięksi klienci także odwiedzają nasz zakład.

  W wielu przypadkach nasze produkty zarejestrowanesą jako leki, w innym kraju rejestrowane są jako suplementy. Najwyższa jakość pozostaje ta sama.

  Dział Rejestracji

  Każdy producent produktów leczniczych oraz suplementów diety, musi na bieżąco śledzić obowiązujące przepisy prawa, zwłaszcza gdy produkowane przez niego artykuły są eksportowane i sprzedawane w innych krajach. Dział Rejestracji Pharma Nord doskonale radzi sobie z tym niełatwym zadaniem.


  Ten sam produkt ale inne zasady

  Nasz Dział Rejestracji jest odpowiedzialny za zgłaszanie i rejestrowanie wszystkich naszych produktów, co pozwala na legalną sprzedaż  produktów w różnych krajach. Śledzenie obowiązujących przepisów prawa, często różniących się w zależności od kraju, zwłaszcza pod względem klasyfikacji produktów oraz dozwolonych substancji dodatkowych, jest bardzo żmudnym zajęciem. W wielu przypadkach produkt, który w jednym kraju jest zarejestrowany jako produkt leczniczy, w innym klasyfikuje sie jako suplement diety.

  Produkcja

  Każdy etap produkcji Q10 oznaczony jest unikalnym numerem.Produkcja to „serce” zakładu produkcyjnego Pharma Nord w Vojens. Tutaj, w kontrolowanych warunkach, surowce przetwarzane są w tabletki czy kapsułki. Każdy pojedynczy etap produkcji oznaczony jest unikalnym numerem, a wszystko to by mieć zdolność śledzenia drogi produktu.

   

  Selen w postaci SelenoPrecise to surowiec który produkujemy sami w jakości surowca farmaceutycznego.

  Higiena

  Zanim przejdziesz przez próg produkcji, zostaniesz szczegółowo przeszkolony z zasad obowiązujących w naszym zakładzie. Na produkcję wejdziesz dopiero po, starannym umyciu rąk oraz po założeniu odpowiedniej odzieży ochronnej tj. biały fartuch, czepek na głowę oraz ochraniacze na obuwie. Wszyscy pracownicy produkcji muszą używać rękawiczek za każdym razem, gdy mają do czynienia z procesem produkcyjnym, a zwłaszcza, gdy mają bezpośredni kontakt z produktem, np. podczas ważenia czy pobierania próbek.

   

  Mierzymy twardość tabletek z magnezem, aby mieć pewność że rozpadną się w wodzie.

  Produkcja tabletek

  Pierwszym pomieszczeniem jest miejsce do mieszania tabletek. Tutaj, różne składniki miesza się zgodnie z długą listą standardowych procedur, które są dokładnie kontrolowane w ciągu całego procesu.
  Gotowy zmiksowany proszek przesypuje się do pojemnika, który może być przeniesiony do następnego urządzenia, w którym proszek jest dociskany do postaci tabletek lub napełnia się nim twarde kapsułki.
  Następnie, tabletki są powlekane warstwą ochronną, która przedłuża ich trwałość oraz ułatwia ich połykanie. Niektóre tabletki muszą mieć specjalny kolor, ze względu na ochronę składników aktywnych lub dla łatwiejszego ich rozróżnienia.


  Kapsułki miękkie są produkowane na miejscu w tym samym zakładzie.Produkcja kapsułek


  W tym miejscu różne składniki mieszane są ze sobą zgodnie z długą listą standardowych procedur. Gotowa mieszanina trafia do kolejnej maszyny, w której następuje zamknięcie składników w kapsułki.
  Niektórym kapsułkom  nadaje się odpowiednią barwę, zarówno w celu ochrony składników aktywnych jak i w celu łatwiejszego ich odróżnienia.


  Wysoka jakość naszych produktów to setki stron dokumentacji i badania potwierdzające biodostępność.Kontrola

  Precyzyjna kontrola procesu produkcyjnego gwarantuje zachowanie najwyższych standardów. Gotowe tabletki i kapsułki są szczegółowo badane pod względem zawartości, wagi, czasu rozpuszczania itp.
  W tym samym czasie wypełniamy wiele dokumentów, które stanowią potwierdzenie, że przez wszystkie procedury przechodzimy tak, jak należy. Wyprodukowanie pojedynczego produktu wymaga przygotowania około 32 stron różnej dokumentacji.


  Czyszczenie

  Po każdym etapie produkcji, wszystkie maszyny są dokładnie czyszczone i przygotowywane do następnej produkcji. Procedury czyszczenia są bardzo czasochłonne i zajmują, w zależności od maszyny od 6 do 24 godzin.
  Wszystkie przeprowadzone procedury czyszczenia są dodatkowo zatwierdzane, co zapewnia, że żaden z naszych produktów nie zostanie zanieczyszczony.

  Higieniczne opakowanie

  Nasze produkty zostały przebadane ponad 300 razy w badaniach naukowych, w tym do tak znanych jak Catalyst, Q-Symbio, KiSel, PRECISE. Blistry zapewniają higienę i trwałość


  Higieniczne pakowanie

  Wszystkie tabletki i kapsułki Pharma Nord są pakowane w higieniczne blistry. Dzięki czemu produkt nie zmienia swoich właściwości po otworzeniu opakowania. Istnieje powód, dla którego produkty Pharma Nord pakowane są w blistry, a nie zamykane w opakowania typu słoik czy plastikowa butelka. Naszym celem jest jak najlepsza ochrona naszych produktów.
  Jak tylko odkręcisz zakrętkę nowego opakowania z witaminami np. szklany słoik, tabletki zaczynają tracić swoją moc. Badania wykazały, że jeśli przechowujemy takie opakowanie w wilgotnym środowisku – takim jak kuchnia czy łazienka – wówczas wartość odżywcza witamin rozpuszczalnych w wodzie może drastycznie zmniejszyć się, a w najgorszym przypadku może nawet dojść do jej całkowitej utraty i to w ciągu zaledwie jednego tygodnia.
  Dlatego też opakowanie typu blister to najbardziej higieniczna opcja. Kiedy musimy „wyłowić” tabletki czy kapsułki ze słoika lub butelki, często wkładamy do środka palce, lub wysypujemy zbyt dużą ilość na dłoń. Pojawia się wówczas ryzyko szybkiego namnażania się bakterii w pojemniku.
  Wiele osób po otworzeniu pojemnika przechowuje go przez kilka miesięcy – z produktu mogą korzystać także inni domownicy, którzy wyjmują tabletkę, czy kapsułkę w podobny sposób, a to daje idealne warunki do namnażania się bakterii. Dlatego najlepszą ochroną dla Twoich suplementów jest blister.

  Pakowanie i magazynowanie

  Zatwierdzony przez Dział Jakości produkt gotowy jest do pakowania. Po zakończeniu produkcji gotowe tabletki i kapsułki przechowywane są w specjalnych pojemnikach w magazynie, aż do czasu, gdy będą gotowe do wysyłki. Za każdym razem, gdy nowa partia gotowa jest do spakowania w pudełko i wysłania do sprzedawców detalicznych we wszystkich krajach w których jesteśmy dostępni, następuje kolejny element kontroli tabletek oraz kapsułek.

  Suplement diety czy lek

  Jedna produkcja może być podzielona na wiele mniejszych operacji. Dla przykładu w przypadku, gdy dany produkt jest dostępny w kilku krajach lub w różnych wielkościowo opakowaniach. W przypadku niektórych produktów mogą obowiązywać inne zasady, tak więc dwa identyczne produkty mogą  być sprzedawane jako suplement diety w jednym kraju, a w innym jako lek. Z tego powodu wszystkie nasze produkty wytwarzane są zgodnie z najwyższymi standardami. Produkt wytwarzany jako lek można z łatwością sprzedać jako suplement diety, ale na odwrót już tak nie jest.

  Zapasy

  Gdy gotowe produkty zostaną spakowane w pudełka i zwatwierdzone przez nasz Dział Jakości, wysyłane są do dystrybutorów i sprzedawców detalicznych na całym świecie. Suplementy diety i leki firmy Pharma Nord można znaleźć w sklepach w ponad 45 różnych krajach.
  Produkty Pharma Nord są sprzedawane głównie w miejscach, w których klienci mogą uzyskać wykwalifikowaną pomoc. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze warunki, jeśli chodzi o dokonywanie właściwych wyborów przy zakupie najbardziej odpowiedniego preparatu.
  Połączenie produktów posiadających obszerną dokumentację oraz ich sprzedaży w sklepach i aptekach, które mogą udzielić konsumentom przydatnych porad, jest głównym powodem, dla którego Pharma Nord odniosła sukces i zyskała uznanie na całym świecie.
  Przez lata Pharma Nord zdobyła wiele nagród od organizacji branżowych i konsumenckich na różnych rynkach świata.

  Dział Pakowania - Magazyn

  „Jeśli chcesz mieć nad czymś pełną kontrolę, rób to sam” - to dewiza założyciela firmy. Dlatego nie zlecamy produkcji ani pakowania poza nasz własny zakład.Pozytywnie zatwierdzony przez Dział Jakości produkt trafia do Działu Pakowania. Po zakończeniu procesu produkcji, gotowe tabletki i kapsułki umieszczone w specjalnych pojemnikach trafiają do magazynu, w którym przebywają do momentu złożenia zamówienia. Odpowiednia ilość tabletek/kapsułek pobierana jest z pojemników (do kontroli), po czym trafia do Działu Pakowania. Gotowy, zapakowany produkt wysyłany jest do kraju, w którym jest sprzedawany.


  Porównując nasze produkty z Q10 w laboratorium, nie rozpoznasz który jest lekiem, a który nie. Oba są dokładnie takie same.Suplement diety czy produkt leczniczy

  Każdy pojedynczy proces produkcyjny może być podzielony na różne mniejsze operacje. Dzieje się tak w przypadku, gdy ten sam produkt jest dostępny w różnych krajach lub gdy dostępny jest w różnych wielkościach opakowań.

  Zdarza się tak, że dwa identyczne produkty mogą mieć różną klasyfikację w zależności od kraju, w którym są sprzedawane. Ten sam produkt w jednym kraju może być suplementem diety w innym natomiast, produktem leczniczym. Z tego właśnie powodu, wszystkie nasze produkty są wytwarzane zgodnie z najwyższymi obowiązującymi standardami. Produkt, który wytwarzany jest według procedur wymaganych dla produktów leczniczych, może być także sprzedawany jako suplement diety. Jednakże w drugą stronę, zasada ta już nie obowiązuje.


  Magazyn

  Zapakowany i zatwierdzony przez Dział Jakości produkt transportowany jest do dystrybutorów i odbiorców na całym świecie. Suplementy diety czy produkty lecznicze Pharma Nord możesz znaleźć w aptekach w ponad 45 różnych krajach świata.
  Nasze produkty dostarczamy do tych aptek oraz tych sklepów, w których klient może liczyć na pomoc wykwalifikowanego personelu.
  Połączenie oferty udokumentowanych produktów wraz z ich dostępnością w najlepszych aptekach stanowi klucz do światowego sukcesu Pharma Nord.
  Przez lata Pharma Nord otrzymywała liczne nagrody od organizacji branżowych oraz przyznawane przez zrzeszenia odbiorców na różnych rynkach.

  Produkowane w Danii

  Wszystkie produkty Pharma Nord produkowane są w zakładzie produkcyjnym w Vojens, zlokalizowanym w południowej części Jutlandii. Kiedy mówimy „Produkowane w Danii” to nie oznacza, że gotowe kapsułki czy tabletki, dostarczone przez dostawcę są pakowane w Danii w pudełka. „Produkowane w Danii” oznacza, że nasze produkty od początku do końca wyrabiane są w naszym zakładzie. Cały proces produkcyjny podlega restrykcyjnemu prawu duńskiemu i pozostaje pod nadzorem Duńskiego Urzędu ds. Zdrowia.