Szukaj

  Wyniki wyszukiwania

  Zamknij

  Dział badawczy Pharma Nord jest zawsze na bieżąco pod względem najnowszych odkryć nauki o żywności. Badania i artykuły naukowe są skrupulatnie rejestrowane i katalogowane w najpełniejszej bazie danych, zawierającej obecnie ponad 9 tys. odniesień naukowych. Znaczna liczba tych badań została przeprowadzona przy użyciu własnych produktów Pharma Nord. Baza ta jest na bieżąco uzupełniana, gdy opublikowane zostają nowe badania dotyczące produktów Pharma Nord. Badanie te są żywym narzędziem, służącym do rozwoju nowych produktów i udoskonalania już istniejących.

  Baza badawcza

  Archiwa Pharma Nord

  OPUBLIKOWANO 300 BADAŃ NAUKOWYCH Z WYKORZYSTANIEM PRODUKTÓW PHARMA NORD

  Poza wieloma publikacjami i badaniami naukowymi wykorzystywanymi przez Pharma Nord do wprowadzania nowych produktów i unowocześniania już istniejących, firma przeprowadziła i doprowadziła do publikacji ponad 300 badań jej własnych produktów. Te badania są podstawą do pełnej dokumentacji, która jest motorem sukcesu produktów Pharma Nord. Nowe publikacje na bieżąco zasilają bazę danych.

   

  ROZWÓJ NAUKOWY

  Przez lata swojej intensywnej działalności Pharma Nord stworzyła międzynarodową sieć naukowców w dziedzinach takich jak: kardiologia, onkologia, ortodoncja, chirurgia, technologia żywności i kilka innych. Uczestniczymy również w ciągle toczącym się dialogu z naukowcami o najbardziej istotnych kwestiach dla rozwoju naszych produktów.

   

  PHARMA NORD I BADANIA NAD NOWOTWORAMI

  Selen organiczny wybrany do badania PRECISE.Batalia z nowotworami jest jednym z najważniejszych wyzwań medycyny. Pharma Nord aktywnie angażuje się w międzynarodową profilaktykę i leczenie nowotworów. Jednym z największych i najbardziej ambitnych projektów naukowych w tej dziedzinie, jest międzynarodowe szczegółowe badanie PRECISE, które skupia się na profilaktycznych właściwościach śladowego minerału – selenu. Pharma Nord jest oficjalnym dostawcą tabletek z selenem i pigułek placebo do całego badania obejmującego populację 40 tys. uczestników z Danii, Szwecji i Anglii.

   

  PHARMA NORD I BADANIA SERCA

  Pharma Nord aktywnie wspiera naukę w wysiłkach zmierzających do odkrycia nowych metod leczenia chorób układu krążenia, w szczególności terapii dążących do poprawy jakości życia osób, które z powodu zaawansowanego wieku lub chorób, cierpią na niedobór koenzymu Q10. Pharma Nord zapoczątkowała między innymi Q-SYMBIO, duże międzynarodowe badanie nad właściwościami koenzymu Q10, jako środka wspomagającego w leczeniu chronicznych chorób serca.

   

  PRODUKT REFERENCYJNY

  Koenzym Q10 jest zalecanym preparatem przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Koenzymu Q10, co zawdzięcza ponad 100 precyzyjnym badaniom oraz należycie udokumentowanej bio-dostępności. Badania te są niepodważalnym dowodem na wysoką bio-dostępność preparatu. Co więcej, fakt że jest on dostępny na rynku od ponad 20 lat, świadczy o wysokim bezpieczeństwie produktu.

   

  KONFERENCJE I SYMPOZJA

  W niektórych obszarach liczba nowych badań rośnie tak szybko, że uzasadnione jest organizowanie regularnych sympozjów, podczas których naukowcy z całego świata prezentują najnowsze odkrycia naukowe. W wielu przypadkach Pharma Nord organizuje lub współorganizuje tego typu wydarzenia. Dotychczas Pharma Nord zorganizowała naukowe sympozja oraz konferencje dotyczące badań nt. koenzymu Q10, CLA i selenu.

   

  DOŚWIADCZENIE KONSUMENTÓW

  Konsumenci zdobywają własne doświadczenia i ma to nieocenione znaczenie dla naszego istnienia i przyszłości naszych produktów. Choć doświadczenia konsumentów trudno sklasyfikować jako „dokumentację naukową”, wciąż dostarczają one wskazówek, czy preparaty są skuteczne i bezpieczne w użyciu o działaniu długo- lub krótkotrwałym. Z tego powodu, Pharma Nord bacznie przygląda się wszelkim uwagom i sugestiom konsumentów oraz zachęca ich do dzielenia się nimi z firmą.
   

  Chrom pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.

  5 letnie szwedzkie badanie KiSel-10 z wykorzystaniem koenzymu Q10 i selenu od Pharma Nord.

  5 letnie badanie Q-symbio z wykorzystaniem Bio-Quinonu Q10 prowadzono także w Polsce

  Selen w postaci SelenoPrecise i Chrom w postaci ChromoPrecise to dwa surowce które produkujemy.