Pharma Nord   Zdrowie i Aktualności
- dla tych, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie

Czy otrzymujesz wystarczającą ilość witaminy D?

"Jak uniknąć niedoboru witaminy D zimą?", pyta poradnikzdrowie.pl na swojej stronie internetowej. Witamina D jest ważna dla układu mięśniowo-szkieletowego, ponieważ wspomaga kości i mięśnie, jednak w okresie zimowym może być trudne pokrycie zapotrzebowania na tę witaminę tylko poprzez ekspozycję na słońce. Możesz rozwiązać ten problem za pomocą odpowiedniej suplementacji.

Każdy z nas potrzebuje witaminy D, a pytanie "Jak uniknąć niedoboru witaminy D zimą?" sugeruje, że witamina ta jest ważna dla naszego organizmu, ponieważ pełni szereg różnych funkcji  między innymi utrzymanie prawidłowych kości oraz prawidłowych funkcji mięśni.

 

Brak słońca w zimie

Latem, gdy dni są dłuższe a słońce świeci na tle błękitnego nieba, łatwo jest zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na witaminę D, ponieważ wytwarzamy ją w odpowiedzi na ekspozycję na światło słoneczne. W zimie jednak jest to problem. Słońce rzadko nam sprzyja po części dlatego, że jest zbyt nisko na niebie nawet w słoneczny zimowy dzień, aby cokolwiek zmienić w produkcji witaminy D w organizmie.

Coraz więcej osób korzysta z suplementacji

Ponieważ słońce jest najlepszym źródłem witaminy D (z diety pozyskujemy bardzo małe ilości), wiele osób decyduje się na suplementację. Wcześniej witamina D była zalecana tylko dla niemowląt, jednak  w ostatnich latach zaczęto rekomendować dodatkową suplementację witaminy D osobom, które spędzają mało czasu na świeżym powietrzu. Dodatkowo zaleca się także suplementację osobom starszym.

 

Udokumentowana w badaniach

Kiedy kupujesz witaminę D, ważne jest, aby wybrać preparat, który wchłania się do krwioobiegu. Bio-Witamina D3 D-Pearls została wykorzystana w kilku opublikowanych badaniach naukowych udowadniając tym samym, że zawartość witaminy w preparacie jest wchłaniana przez organizm.

Dobra wchłanialność

Bio-Witaminę D3 D-Pearls przetestowano na grupie sportowców w ramach badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Oslo. W badaniu użyto dwóch dawek Bio-Witaminy D3 D-Pearls oraz kapsułek placebo. Wyniki wykazały skuteczną absorpcję zarówno wysokich, jak i niskich dawkach witaminy D3 podczas, gdy u sportowców przyjmujących placebo nie zauważono zmian w ilości witaminy D w organizmie. Inne badanie dotyczyło  funkcji poznawczych i zachowań społecznych grupy młodych ludzi. W przypadku tych dwóch badań naukowcy zastosowali Bio-Witaminę D3 D-Pearls dowodząc tym samym, że preparat ten dobrze wchłania się w krwiobiegu.
 

 

Najbardziej aktywna forma witaminy

Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.
Bio-Witamina D3 D-Pearls zawiera witaminę D rozpuszczoną w wysokiej jakości oliwie z oliwek w małych żelatynowych kapsułkach, które są łatwe do połknięcia. Nowe badania wykazały, że ta forma witaminy wykazuje bardzo dobrą wchłanialność.


Bio-Witamina D3 D-Pearls dostępna jest w dwóch dawkach:

20 mcg

75 mcg