Pharma Nord   Zdrowie i Aktualności
- dla tych, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie

Więcej dowodów na to, że suplementy mogą przyczynić się do poprawy jakości życia.

Szwedzkim naukowcom ponownie udało się dowieść, że połączenie selenu i koenzymu Q10 to element korzystnej strategii umożliwiającej zachowanie dobrego stanu zdrowia w podeszłym wieku. Przeczytaj ten artykuł i poznaj więcej szczegółów na temat badania.

Wraz z postępującym wiekiem nasz organizm narażony jest na wiele zmian. Mamy coraz mniej energii, serce staje się słabsze – takie zmiany w łatwy sposób mogą prowadzić do pogorszenia jakości życia. Ale wcale tak nie musi być! Szwedzcy naukowcy pod przewodnictwem kardiologa Urbana Alehagena z Uniwersytetu w Linköping właśnie opublikowali wyniki nowego badania w renomowanym periodyku naukowym „Biofactors”, które ponownie sugerują, że połączenie selenu i koenzymu Q10 może mieć korzystne działanie dla starzejących się kobiet i mężczyzn. Wrócimy do tej kwestii w dalszej części artykułu.
 

Publikacja w periodyku kardiologicznym

Warto wiedzieć, że już w 2013 roku Alehagen opublikował wyniki pierwszego badania, które wskazywało, że selen (w preparacie SelenoPrecise) i koenzym Q10 (preparat pod nazwą Bio-Quinon Active Q10 Gold) pod wieloma względami poprawił jakość życia dużej grupie zdrowych kobiet i mężczyzn w podeszłym wieku. Badanie to, które nosiło nazwę KiSel-10 doczekało się publikacji w periodyku kardiologicznym  International Journal of Cardiology i szybko stało się głośne na całym świecie.

Nowe, mocne dowody
Od czasu publikacji tego przełomowego badania, w którym wzięło udział aż 443 mężczyzn i kobiet z grupy wiekowej 70-88 lat, Alehagen i jego zespół naukowy przeprowadzili nowe analizy oryginalnych próbek krwi pobranych od uczestników otrzymujących aktywną terapię lub placebo na przełomie 4 lat. Każda nowa analiza zaowocowała nowymi, mocnymi dowodami, które potwierdziły, że suplementacja rzeczywiście „czyni cuda”.
 

Naukowcy przyjrzeli się zwłóknieniu

Najnowsze badanie, które jest już 12. z kolei opublikowanym badaniem, opartym na pierwotnych ustaleniach badania KiSel-10, potwierdziło, że w połączeniu te dwa suplementy przynoszą  realną poprawę jakości życia i ogólnego stanu zdrowia seniorów. W badaniu tym naukowcy ze szczególną uwagą przyjrzeli się zjawisku zwanemu zwłóknieniu, które często obserwujemy u osób starszych. Jest to tzw. tkanka bliznowata, która rozwija się w mięśniu sercowym i osłabia układ sercowo-naczyniowy.

Opatentowane drożdże selenowe
SelenoPrecise to unikalne na rynku, opatentowane selenowe drożdże organiczne, które posiadają dokumentację naukową potwierdzającą, że aż 88,7% zawartości selenu w tym preparacie wchłania się do organizmu. Drożdże selenowe wykazują bardzo korzystne działanie u ludzi z uwagi na fakt, że selen:

•    wspiera prawidłowe działanie układu odpornościowego
•    wspiera prawidłowe funkcje tarczycy
•    wspomaga ochronę komórek przed tzw. stresem oksydacyjnym

Każdy pacjent z grupy aktywnej terapii (grupa pacjentów otrzymująca aktywny składnik) przyjmowała 200 mikrogramów tego pierwiastka dziennie – to mniej więcej aż 4 razy więcej od przeciętnej ilości selenu w diecie mieszkańca Europy.
 

Zmniejsza zmęczenie i znużenie

Drugim preparatem wykorzystanym w tym przełomowym i wszechstronnym badaniu był preparat Bio-Quinon Active Q10 Gold, który zawiera wysokiej jakości koenzym Q10 – w postaci identycznej jak w ludzkim organizmie – oraz witaminę C, która pomaga zredukować uczucie zmęczenia i znużenia.
Koenzym Q10 to substancja przypominająca witaminy, którą możemy znaleźć wewnątrz organizmu – w małych „elektrowniach” komórkowych zwanych mitochondriami – tutaj właśnie organizm wytwarza energię. Nasz organizm potrafi samodzielnie syntetyzować koenzym Q10, ale wraz z procesem starzenia się nasza „wewnętrzna produkcja” tego związku zmniejsza się. U seniorów ilość Q10 wytworzonego samodzielnie przez organizm to zaledwie ułamek ilości Q10, którą są w stanie wyprodukować komórki dwudziestolatka. Dlatego też preparat Bio-Quinon Active Q10 Gold stał się bardzo popularnym suplementem właśnie wśród seniorów.

Cenne badania
Tych 12 badań przeprowadzonych dotychczas przez Urbana Alehagena i jego kolegów uznaje się za niezwykle pomocne, jeśli chodzi o zrozumienie procesu starzenia się i jego wpływu na ludzi. Jednocześnie, te cenne badania wskazują, że utrzymanie wysokiej jakości życia możliwe jest dzięki naturalnym związkom, które odgrywają ważną rolę w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Więcej informacji na temat SelenoPrecise tutaj

Więcej informacji na temat Bio-Quinon Active Q10 Gold tutaj