Pharma Nord   Zdrowie i Aktualności
- dla tych, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie

62% dorosłych mężczyzn i 46% kobiet ma zbyt dużą masę ciała takie informacje podał Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że co 7. kobieta i co 6. mężczyzna cierpi na otyłość1.

Siedzący tryb życia w połączeniu z niezdrową dietą powodują problemy z nadmierną wagą, a cukier w diecie jest jednym z winowajców. Jaki wpływ mają suplementy chromu na taką sytuację? Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej.

1) GUS, Zdrowie i zachowanie zdrowotne mieszkańców Polski w świetle Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia (EHIS) 2014 r.
 

Niestabilny poziom cukru we krwi

Nadwaga jest zwykle spowodowana nadmierną konsumpcją niewłaściwych rodzajów żywności (zwłaszcza tych zawierających cukier) i brakiem ćwiczeń fizycznych.

Częstą przyczyną przejadania się jest niski poziom cukru we krwi, który może prowadzić do częstego sięgania po słodkie przekąski. Dlatego ważne jest, aby utrzymać jego stabilny poziom.

 

Jak chrom może pomóc

To jest ten moment kiedy pierwiastek chromu okazuje się przydatny. Według EFSA (Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności), drożdże organiczne chromu przyczyniają się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi. Na rynku europejskim istnieje tylko jeden rodzaj drożdży organicznych chromu, a mianowicie ChromoPrecise®.

Bio-Chrom zawiera 50 mikrogramów ChromoPrecise®. To specyficzne źródło chromu jest absorbowane do 10 razy lepiej niż inne dostępne na rynku źródła chromu, takie jak pikolinian chromu i chlorek chromu.
 

Czytaj więcej


Więcej informacji na temat Bio-Chromu oraz surowca ChromoPrecise® można znaleźć na www.pharmanord.pl