Pharma Nord   Zdrowie i Aktualności
- dla tych, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie

Jeśli jesteś aktywny fizycznie, masz większe zapotrzebowanie na witaminę C

Witamina C ma dobroczynny wpływ na mięśnie. Im bardziej aktywny fizycznie jesteś, tym bardziej zwiększa się Twoje zapotrzebowanie na ten konkretny składnik odżywczy. Związek pomiędzy witaminą C i aktywnością fizyczną jest bardzo prosty. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się dlaczego.

Jeśli lubisz sport lub jeśli po prostu jesteś aktywny fizycznie, automatycznie wzrasta u Ciebie ryzyko urazów mięśni – w porównaniu do siedzącego trybu życia. Jednak możesz skutecznie zapobiegać takim urazom. Na przykład, zawsze pamiętaj o rozgrzewce przed bieganiem, a podnosząc duże ciężary, zachowaj ostrożność. I ogólnie – traktuj swój organizm z szacunkiem. Możesz jednak zrobić coś jeszcze, chociaż prawdopodobnie nigdy nie pomyślałeś o tym.
 

Kolagen uelastycznia mięśnie

Czy wiedziałeś, że w Twoich mięśniach i ścięgnach znajduje się kolagen? Dzięki temu białku różne tkanki Twojego organizmu zyskują na elastyczności i sile, a przez to stają się bardziej wytrzymałe i odporne. Im więcej kolagenu masz w swoich tkankach miękkich, tym więcej możesz je wystawiać na próbę. Ta hipoteza została potwierdzona przez naukowców, którzy podawali witaminę C grupie młodych mężczyzn. W trakcie badania uczestnicy zostali poproszeni o wykonywanie wymagającej fizycznie pracy – połowa z nich otrzymywała witaminę C, a druga połowa – pigułki z placebo.

Witamina C a kolagen

Istnieje konkretna przyczyna, dla której naukowcy podawali właśnie witaminę C uczestnikom badania. Jedną z wielu ważnych właściwości tego składnika odżywczego jest wspieranie produkcji kolagenu w organizmie. Próbki pobrane od młodych mężczyzn uczestniczących w badaniu pokazały również, co nie jest żadną niespodzianką, że u uczestników przyjmujących suplementy witaminy C  stwierdzono również wyższy poziom pewnych aminokwasów biorących udział w syntezie kolagenu.  
 

Suplementy w postaci tabletek

Witaminy C możemy dostarczyć sobie jedząc owoce i warzywa. Szczególnie bogatym źródłem witaminy C są cytrusy, tak samo jak ziemniaki i owoce dzikiej róży. Możesz również przyjmować suplement diety, taki jak 
Bio- Witamina C Forte – każda tabletka tego suplementu zawiera aż 750 mg witaminy C. Źródłem witaminy C w tym preparacie jest askorbinian wapnia, który świetnie nadaje się do suplementacji – nie jest kwaśny, a więc jest łagodny dla wyściółki żołądka.

 
 

CHCEMY POZNAĆ TWOJĄ HISTORIĘ

Twoja opinia jest dla nas cenna i chcielibyśmy dowiedzieć się jakie masz doświadczenia z naszymi produktami. Jeśli wykorzystamy Twoją historię w naszych publikacjach, otrzymasz od nas roczną kurację wybranego przez Ciebie produktu Pharma Nord. 
 
Napisz do nas tutaj. Rozpocznij swoją wiadomość "Moja historia z Pharma Nord". Po prostu opisz swoją historię i pamiętaj o podaniu swojego nazwiska, adresu i numeru telefonu.
 
Czekamy na Twoją historię!