Pharma Nord   Zdrowie i Aktualności
- dla tych, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za własne zdrowie

Według najgorszego scenariusza pojedynczy napój energetyzujący może przyczynić się nawet do zawału serca zarówno u osób starszych jak i młodych jak donosi poradnikzdrowie.pl. Okazuje się, że problem nie jest związany z kofeiną, ale innymi substancjami wchodzącymi w skład takich napojów. Jeśli chcesz mieć dużo energii, lepiej sięgnąć po naturalne produkty, takie jak preparat Bio-Quinon Active Q10 Gold – to zdecydowanie bardziej rozsądny wybór. Przeczytaj resztę artykułu i dowiedz się, dlaczego.

Organizm ma stałe zapotrzebowanie na energię i wiele osób wybiera „szybkie” sposoby na uzupełnienie dawki energii w postaci napojów energetyzujących. Jak możemy przeczytać w artykule „Naukowcy przestrzegają, że napoje energetyzujące zagrażają nie tylko zdrowiu, ale życiu. I wystarczy tylko jedna puszka, żeby dostać zawału – alarmują australijscy uczeni. Dotyczy to tak starszych, jak i całkiem młodych osób”.

Amerykańskie badanie Dr Emily Fletcher i David Grant US Air Force Medical Center wykazało, że spożycie 946 ml napoju energetycznego może wywołać nieprawidłową aktywność elektryczną serca, której nie zaobserwowano po spożyciu takiej samej ilości kofeiny. Napoje takie są na pewno nie wskazane dla dzieci, młodzieży, osób cierpiących z powodów chorób serca, czy układu nerwowego.

Artykuł źródłowy: PoradnikZdrowie.pl
 

Trzymaj się z daleka od substancji stymulujących

Ale jakie mamy alternatywy, jeśli chcemy utrzymać wysoki poziom energii? Okazuje się, że znacznie bardziej rozsądnym wyborem jest na przykład Bio-Quinon Active Q10 Gold zawierający czystą postać koenzymu Q10 i witaminy C, który pomaga zmniejszyć zmęczenie i znużenie, poprzez wsparcie prawidłowego metabolizmu w komórkach organizmu. Dzięki temu preparatowi możemy utrzymać prawidłowy poziom energii bez stymulacji w postaci syntetycznych substancji, które mają negatywny wpływ na gospodarkę biochemiczną organizmu.

Q10 występuje naturalnie w naszych komórkach
Witamina C to substancja odżywcza, która posiada liczne funkcje w ludzkim organizmie, np. wspieranie systemu odpornościowego i prawidłowej syntezy kolagenu. Koenzym Q10, witaminopodobny składnik odżywczy, to związek, który występuje wewnątrz niewielkich elektrowni w naszych komórkach zwanych mitochondriami.

Najwięcej mitochondriów można znaleźć w komórkach serca, ponieważ mięsień sercowy musi produkować ogromne ilości energii zapewniającej rytmiczne jego skurcze.
 

Czytaj więcej

 

Dokumentacja badawcza

Bio-Quinon Active Q10 Gold został sprawdzony w licznych badaniach naukowych. Badacze wybrali właśnie ten konkretny preparat ze względu na obszerną dokumentację potwierdzającą jego jakość, biodostępność i bezpieczeństwo stosowania.

Dwa najbardziej znane badania, w których wykorzystano ten preparat to:
Q-Symbio i KiSel-10. Badanie Q-Symbio zostało opublikowane w 2014 roku w periodyku kardiologicznym Journal of the American College of Cardiology, Heart Failure i wywołało spore zainteresowanie na całym świecie.

Badanie KiSel-10, podczas którego szwedzcy badacze podawali Bio-Quinon Active Q10 Gold wraz z selenem w formie SelenoPrecise (również firmy Pharma Nord) dużej grupie starszych mężczyzn i kobiet, badanie to zostało opublikowane w 2013 r. w International Journal of Cardiology. KiSel-10 i Q-Symbio są badaniami, które uznano za przełomowe – oba znakomicie obrazują, w jaki sposób naturalne związki chemiczne pomagają w utrzymaniu jakości życia.

Więcej informacji na stronie: www.pharmanord.pl